Yükleniyor...

Ayı Piyasası Bin Kripto Para Projesini Öldürdü

Ayı piyasasının etkileri gözlemlenmeye devam ediyor.

Ayı Piyasası

Ayı piyasasının etkileri gözlemlenmeye devam ediyor. Kripto para piyasasının uzun zamandır etkisi altına alan ayılar, yüzlerce kripto para projesinin hayata geçmeden sonlanmasına neden oldu, ancak ölen kripto projelerin bir çoğunun ICO’larla düzenlenen açık dolandırıcılık projeleri olduklarının altını çizelim. DeadCoins ve Coinpsy’nin terk edilmiş ve/veya sahte dijital para projelerinin yer aldığı uzun listeye dahil edilen en önemli dolandırıcılık amacıyla kullanılan proje ise BitConnect.

Coinopsy: 483 Ölü Kripto Para Projesi Bulunuyor

Etkin olmayan kripto para projeleriyle ilgili en kapsamlı bilgi kaynaklarından biri olan Deadcoins, 2018’de en az 934 ölü kripto para projesinin olduğunu ortaya koyuyor. DeadCoins, Temmuz 2018’de yaklaşık 800 terk edilmiş token olduğunu bildirmişti. Bununla birlikte Coinopsy’a göre 483 yeni aktif olamayan dijital para projesi bulunuyor. Coinopsy’ye göre herhangi bir token, kurucuları tarafından terk edilmişse, bir aldatmaca ise veya web sitesi kapanmışsa o kripto para projesi ölü sayılabilir. Coinopsy, token’ın işlem hacminin veya işlem onaylama düğümlerinin olmaması durumun da bir kripto para projesinin ölü sayılabileceğini belirtiyor. Ayrıca, kripto para birimini saklamak için kullanılan cüzdanlarla ilgili yazılımsal bir sorun varsa ve bu sorun çözülmemişse de o kripto para projesi ölü olarak kabul ediliyor.

Coinopsy, ölü kripto para projelerini ölü ICO token’ları, sahte ölü token’lar, terk edilen ölü token’lar ve dolandırıcılık amaçlı ölü token’lar olarak sınıflandırıyor. Coinopsy tarafından tanımlanmış tam 113 ölü ICO token bulunuyor. Bu projelerin birçoğunun ICO başlattığı, ancak platformun gelişimi ile ilgili bir ürün veya güncelleme sağlanamadığı belirtiliyor. Token’lar, pompalama yapmak veya başka bir tür piyasa manipülasyonlarını gerçekleştirmek için kullanılmış olsalar da gerçek bir şekilde kabul görmemişlerse ölü ICO tone’ları olarak da sınıflandırılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner