Yükleniyor...

Çinliler Kripto Paralara Yatırım Yapmak İstiyor

4.

in Kripto para Fiat Para

4.200 farklı insanın katıldığı bir araştırma anketinin sonuçlarına göre, Çinliler’in yüzde 40’ı kripto paralara yatırım yapma konusunda istekli olduğunu gösterdi. Anket, Asya bölgesinde Blockchain odaklı konularda habercilik yapan PANews tarafından gerçekleştirildi. Ankete katılanların yaklaşık yarısı kripto para birimi, dijital para birimi veya Bitcoin (BTC) gibi terimleri duyduklarını belirtiyor.

ÖDEME ARACI OLARAK KRİPTO PARALARA GEREK YOK

Öte yandan ankete katılanların yüzde 63’ü bir ödeme aracı olarak kripto para gerek olmadığına inanıyor. Ayrıca ankete katılanların yaklaşık yüzde 22,2’si Blockchain ile güçlendirilmiş token’lar kavramının farkında. Çin Hükümeti geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerini popülerliğine göre sıralamıştı. Sıralamada Bitcoin 18., EOS ilk sırada yer alıyordu. İkinci sırada ise piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ethereum (ETH) yer alıyordu.

Eski ABD Kongre üyesi Ron Paul tarafından 94.894 oy alan bir Twitter araştırması, Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım olarak daha geleneksel para biçimlerine kıyasla daha tercih edilebilir bir yatırım aracı olduğunu ortaya koyuyordu. Ayrıca, Alman Federal Bilgi Teknolojileri Derneği, Telekomünikasyon ve Yeni Medya Birliği (Bitkom) tarafından yapılan son araştırmaya göre, büyük Alman işletmelerinin üçte birinden fazlası Blockchain’i internet teknolojisi kadar devrimci bir teknoloji olarak gördüğünü ortaya çıkardı.

Şu anda Çin’de kripto paralar, kripto para borsaları ve ICO’lar resmi olarak yasaklanmış durumda. Yasağa rağmen bir şekilde kripto paralarla işlem yapan Çinliler’in sayısı ise bir hayli yüksek. Özellikle bu son anketin sonuçları Çinliler’in kripto paralara olan ilgisini somut olarak ortaya koyuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner