Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Neden Önemli Sorusunun Cevabını Heykelle Veriyor

Bitcoin Neden Önemli Sorusunun Cevabını Heykelle Veriyor

ABONE OL:google-news

27 yaşındaki Alman kripto para sanatçısı Simon Moratz, kripto para birimleri konusundaki tutkusunu ifade etmek için heykel sanatını kullanıyor. Özellikle en son eserlerinden biri olan ve web sitesinde satışa sunulan “Why Bitcoin Matters” ürünü yalnızca kripto birimleri (BTC, ETH, XMR veya BNB) kullanılarak satın alınabiliyor. Simon, profesyonel bir marangoz ve zamanının Münih, Almanya ve Lienz, Avusturya arasında geçiriyor. Elleriyle bir şeyler inşa etmeyi ve biçimlendirmeyi çok iyi bildiğinden bir süre önce en azından şu an için, kripto topluluğuna katkıda bulunabileceği en iyi yolun bu topluluğun düşünme biçimini canlandırmak olduğuna karar verdi.

HEYKELLERDEN ELDE ETTİĞİ GELİRİN YARISINI BAĞIŞLIYOR

Simon’ın sanatıyla ilgili ikinci ilginç şey çoğunlukla tahtadan ve taştan yapılmış olan web sitesi satışa sunduğu beş heykel için tek ödeme şekli olarak kripto paraları kabul etmesi. Onun sanatıyla ilgili en sonki sıra dışı şey ise sanat eserlerinden elde ettiği gelirin yarısını Temmuz ayında kripto para birimi borsası Binance tarafından açıklanan ve Ekim ayında bağış kabul etmeye başlayan Blockchain Charity Foundation’a (BCF) bağışlaması.

Simon, bu projeye 17 Eylül’de başladığını ve sadece doğada bulunan tüm malzemeleri bulmasının, inşa etmesinin ve bitirmesinin bir buçuk ay olduğunu söylüyor. Simon, web sitesinde heykellerinin her bir bölümünün etkileyici amacını açıklıyor. Örneğin, taş halkanın küresel ve sınırsız değer katma yeteneğini sembolize ettiğini ve heykelin tabanındaki renkli taşların her insan türünü temsil ettiğini aktarıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar