Yükleniyor...

Bir Değer Saklama Deposu Olarak Bitcoin Gümüşü Geçti

Kripto risk sermayesi şirketi CryptoOracle'nın kurucu ortağı olan Lou Kerner, Bloomberg TV'ye verdiği bir röportajda Bitcoin’in bugün baskın bir değer deposu olarak altının yerine geçme şansının olduğunu söyledi.

Bitcoin Altın ve Gümüş

Kripto risk sermayesi şirketi CryptoOracle’nın kurucu ortağı olan Lou Kerner, Bloomberg TV’ye verdiği bir röportajda Bitcoin’in bugün baskın bir değer deposu olarak altının yerine geçme şansının olduğunu söyledi. Stanford İşletme Enstitüsü’nden MBA derecesi olan ve Goldman Sachs & Merrill Lynch için hisse senedi analizcisi olarak bir dönem çalışan Kerner, 2013’ten beri kripto para alanında hizmet veriyor. Kerner, Aralık 2017’de James Haft ile birlikte CryptoOracle’yı kurdu.

BİTCOİN YOLUN DAHA ÇOK BAŞINDA

Günümüzün ana değer deposunun altın olduğunu ve değerinin 8 trilyon dolar olduğunu belirten Kerner, Bitcoin’in toplam değerinin bugün yaklaşık 60 milyar dolar olduğunu hatırlatıyor. Baskın bir değer deposu olarak Bitcoin’in altının yerini alma şansına sahip olduğunu düşündüğünü dile getiren Kerner, Bitcoin’in değerini bugüne kıyasla 100 kat artırabileceği görüşünde. Bunun gerçekleşmesinin önünde uzun bir yol olduğunu dile getiren Kerner, Bitcoin’in değer saklama deposu olarak daha iyi bir yol olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in bir daha 20.000 doları göremeyeceği sorusuna ise Kerner, altının 5000 yıllık harika bir geçmişinin bulunduğunu hatırlattı ve Bitcoin bir değer deposu haline gelecekse bunun 3-4 yıl içinde gerçekleşebileceğini ve kolayca 100.000 doları aşabileceğine vurgu yaptı. ABD doları gibi para birimlerinin aslında bir Ponzi şeması olduğunu öne süren Kerner, devletlerin bu şekilde çalıştığını ve bunun bir sorun olmadığını söylüyor. Kerner, altının gerçek bir satın alma gücünü koruma yapısının bulunduğunu ve değerini uzun yıllar boyunca koruduğunu kaydediyor. Tüm bunlarla birlikte Kerner, gümüşün yaklaşık 50 milyar dolar değerinde ikinci en büyük değer deposu olduğunu ve Bitcoin’in 60 milyar dolar değeri ile ikinci sırayı gümüşten aldığını özellikle hatırlatıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner