Yükleniyor...

Ayı Piyasası, Google’ın Gelirlerini Pençeledi

Google'ın ana şirketi Alphabet, ayı piyasasının da etkisiyle üçüncü çeyrekteki reklam gelir seviyesinde düşüş yaşadı.

Ayi Piyasasi Googlein Gelirlerini Penceledi

Google’ın ana şirketi Alphabet, ayı piyasasının da etkisiyle üçüncü çeyrekteki reklam gelir seviyesinde düşüş yaşadı.

Yılın ortalarına doğru başlayan kripto piyasasındaki düşüş, yalnızca yatırımcıları ve finans şirketlerini değil, bağlantılı tüm alanları etkisi altına alıyor. Bankaların müşteri sayıları, madencilik şirketlerinin karları ve kripto borsalarında başlayan üst düzey yönetici ayrılıkları, kripto düşüşünün beraberinde getirdiği problemler olarak verilebilir. Diğer yanda ise Google gibi dev şirketlerin dolaylı olarak etkilendiği durumlar da bulunuyor.

Google’ın Ayı Piyasasında Reklam Gelirleri Düştü

Google’ın İşletme Sorumlusu Philipp Schindler, özellikle atıfta bulunduğu kripto da dahil olmak üzere finansal hizmetler şirketlerinin üçüncü çeyrekte reklam harcamalarını azalttığını söyledi.

Google, bazı reklam verenlerin belirli alanlardaki harcamalarında gerileme yaşandığını bildirdi. Öne çıkan alanlar arasında, sigorta, kredi, ipotek ve kripto alt kategorileri yer aldı. Üçüncü çeyrekte açıklanan yüzde 6’lık genel reklam büyümesi, şirketin 2013 yılından bu yana açıkladığı en düşük büyüme.

google

Kripto para piyasası, yatırımcıların riskli varlıklardan kaçması ve ilgili hisse senetlerini satması nedeniyle 2022′de hırpalandı. Google, gelecekte büyüme için açık fırsatlar gördüğünden, kripto satışlarının yalnızca kısa vadeli bir düşüşü temsil ettiğini düşünüyor.

Bu ayın başlarında Google‘ın, müşterilerinin 2023 yılında kripto para birimleriyle bulut hizmetleri için ödeme yapmasına izin vermek için Coinbase ile iş birliği yaptığını da hatırlatalım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner