Yükleniyor...

Ayı Piyasası Madencilik Devi Bitmain’i de Vurdu!

Amiral kripto para birimi Bitcoin, Aralık 2017'de tüm zamanların rekor seviyesini görmüş ve o günden bu güne kadar yaklaşık yüzde 80 oranında değer kaybetti.

Bitmain

Amiral kripto para birimi Bitcoin, Aralık 2017’de tüm zamanların rekor seviyesini görmüş ve o günden bu güne kadar yaklaşık yüzde 80 oranında değer kaybetti. 2018 boyunca devam eden ayı piyasasının etkileri en çok da madencilik sektöründe faaliyet gösteren şirketleri etkiledi. Bu şirketlerden birisi de dünyanın en büyük kripto para madencilik donanımı üreticisi olan Bitmain oldu.

Şu anda kripto para sektörünün en değerli şirketi olan Bitmain Çin merkezli olarak faaliyet gösteriyor. İsrailli Globes’a göre Bitmain, İsrail’deki ofisi olan “Bitmaintech Israel”i geçtiğimiz günlerde kapattı. Kapatılan ofiste 23 kişinin çalıştığı belirtiliyor.

İsrail’deki ofisini kapatmak zorunda kalan Bitmain’in gerekçesi ise uzun zamandır derin bir şekilde hissedilen ayı piyasası. 2018 yılı boyunca görülen ayı piyasası trendiyle kripto para birimlerinin tamamı büyük oranda değer kaybetti. Kripto para birimlerinin fiyatının düşmesi en çok da madencilik faaliyetlerini etkiledi.

Kapatılan ofisin başkanı Gadi Glikberg, ofis çalışanlarına dönük yayınlanan raporda kripto para piyasasındaki düşüşten söz ediyor. Bu durumun Bitmain’in bazı bölgelerdeki faaliyetlerini gözden geçirmesine neden olduğunu söyleyen Glikberg, şirket faaliyetlerinin mevcut duruma göre yeniden şekllendirmek zorunda kaldıklarını dile getiriyor.

Kripto para piyasasında mevcudiyetini gösteren Bitmain’in odağı kripto para madenciliği donanımları geliştirmek ve üretmek üzerine. İsrail’deki ofis ise madencilik donanımları yerine BTC madencilik havuzlarıyla Bitmain’in “Sophon” projesinde kullanılan yapay zeka teknolojisini birbirine bağlamak için yollar aramaktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner