Yükleniyor...

Bitcoin için Umutlar Yeşeriyor!

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin'in ayı piyasası karşısındaki mücadelesi devam ediyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’in ayı piyasası karşısındaki mücadelesi devam ediyor. Son aylarda ciddi derecede değer kaybı yaşayan kripto para birimi 3.600 dolar olan destek seviyesini aşabilmek için uğraşıyor. Şu anda Bitcoin 3.512 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yakın zaman içinde Bitcoin’in piyasa değeri son 15 ayın en düşük seviyelerine geriledi. Geçtiğimiz hafta 3.200 doları gören Bitcoin’in fiyatı 14 günlük relatif güç indeksinde 2015 yılından bu yana ilk kez 30,00 seviyesinin altında kaldı.

Ne yazık ki Bitcoin’in sahipleri tarafından aşırı şekilde satılıyor olması varlığında fiyatında yaşanacak iyileşmeleri engelliyor. Bunun yanına fiyatı aşağıda tutmak ve bundan fayda sağlamak isteyen manipülasyonların yapıldığı uzmanlarca ifade ediliyor. Tüm bunların sonucunda ise Bitcoin’in fiyatında yaşanması beklenen düzeltme gerçekleşmedi.

Bitcoin’in Eylül ayında tablolarını analiz eden uzmanlara göre, Bitcoin’in 3.000 dolara gerilememesinin 3.600 dolar seviyesinin aşılabileceğinin bir göstergesi olduğu belirtiliyor. Yine uzmanlara göre Bitcoin’in fiyatının ayı piyasasından çıkmamasın boğaların bir sonraki koşuya hazırlandığı anlamına geliyor. Uzmanlar, Bitcoin’in fiyatının 48 saat içinde 3.633 dolar olan direnç seviyesini kırarsa güçlü bir boğa koşusunun başlayacağının altını çiziyorlar.

Bitcoin Ters Çekiç Mumu

Bitcoin bugün en düşük seviye olan 3.392 doları gördü ve şu anda bu seviyenin oldukça ilerisinde seyrediyor. Tablolara göre Bitcoin için “ters çekic” mumu oluşturulmuş durumda. Bu Bitcoin için yukarı yönlü bir eğilimin görüleceği anlamına geliyor. Uzmanlar, Bitcoin’in Cuma gününü 3.633 doların üzerinde kapatmasını bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner