Yükleniyor...

Ayılar İstediğini Yaptırıyor! Kripto Para Piyasası Kırmızıya Büründü

Kripto para piyasasının toplam değeri geçtiğimiz 24 saat içinde 131 milyar doları görmesinin ardından 128 milyar dolara düştü.

Kripto Para Piyasası 22 Aralık

Kripto para piyasasının toplam değeri geçtiğimiz 24 saat içinde 131 milyar doları görmesinin ardından 128 milyar dolara düştü. 3 milyar doların üzerinde bir kayıp söz konusu. Hafta içinde Bitcoin 4.100 dolar seviyesini gördü ve şu anda 3.903 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin fiyatı Bitstamp’te yüzde 9 düşerek 4.162 dolardan 3.780 dolara kadar geriledi. Bitcoin’deki düşüş altcoinler’i de etkiledi. Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi büyük kripto varlıklarının fiyatında yüzde 15 ila 25 arasında kayıp söz konusu. Bitcoin Cash haftanın en yüksek noktası olan 239 doları gördükten sonra 180 dolara geriledi. Kripto para birimindeki kayıp yüzde 24’den fazla.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin 3.100 dolara kadar geriledikten sonra Coinbase ve Bitstamp gibi büyük kripto para borsalarında güçlü bir alım duvarı oluşturuldu. Mevcut yatırımcılar 3.000 dolar ila 3.500 dolar gibi dar bir aralıkta alım fırsatı buldular.

Yüksek alım baskısı lider kripto para birimi Bitcoin’de düzeltici bir rallinin yaşanmasına neden oldu ve bu ralli piyasadaki diğer kripto varlıkların fiyatında yükselişe neden oldu. Özellikle Bitcoin Cash son beş gün içinde 75 dolardan 239 dolara kadar yükselerek güçlü bir yükseliş kaydetti.

“Hsaka” takma adlı teknik analiste göre Bitcoin için 3.910 dolar önemli bir direnç seviyesi. Teknik analiste göre Bitcoin bu direnç seviyesinde tutunamayacak olursa fiyatı 3.800 doların altına kadar düşebilir.

Noel sezonuna yaklaşırken kripto para piyasasındaki alım duvarındaki yoğunluğun düşmesi ve bunun büyük varlıklar üzerindeki satış baskını azaltarak hacimlerinde düşüşe neden olması bekleniyordu. Bitcoin’in son 24 saatlik hacmi de yaklaşık 8 milyar dolardan 5.8 milyar dolara kadar gerilemiş durumda.

DonAlt olarak bilinen bir kripto para tüccarı, 20 Aralık’ta ayı piyasasının henüz bitmediğini ve yatırım yapmaya başlamanın zamanı olmadığını öne söylemişti. Hafta boyunca büyük kazanımlar elde eden kripto varlıklarının çoğu için bu yönde bir düzeltme bekleniyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner