Yükleniyor...

Az Bilinen Kripto Para Birimi, NFT Çılgınlığı Ortasında Sadece Bir Haftada %10.000 Arttı

Yatırımcıların radarının dışında kalan küçük hacimli bir altcoin, non-fungible token'lara (NFT'ler) yönelik hızla artan ilginin ortasında yedi günlük bir süre içinde akıllara durgunluk veren kazançlar sağladı.

nft

Yatırımcıların radarının dışında kalan küçük hacimli bir altcoin, non-fungible token’lara (NFT’ler) yönelik hızla artan ilginin ortasında yedi günlük bir süre içinde akıllara durgunluk veren kazançlar sağladı.

Non-Fungible Yearn (NFY), NFT’lerin ve merkezi olmayan finansmanın (DeFi) ayırt edici özelliklerinden yararlanan yeni bir kripto varlığı türüdür. Daily Hodl haberine göre NFY Finance, kullanıcıların kripto varlıklarını NFY kazanmak için çeşitli havuzlarda paylaşmalarına izin verirken, aynı zamanda kendisini geleneksel DeFi stake platformlarından ayırmayı hedefliyor.

“NFY platformu, bir hesabın belirli bir stake’e bağlanması yerine, bir NFT’nin bir steke’in haklarını temsil ettiği bir ekosistem yaratır… Süreç, diğer herhangi bir stake etme platformuyla aynı olacaktır. Temel fark, bir kullanıcı kripto para birimini yatırdığında, bir NFT’nin basılması ve bu NFT’nin içinde stake’in ayrıntılarının depolanmasıdır.”

Proje, 31 dolar civarında işlem yaparken analist Tyler Swope’un dikkatini çekti. Swope, bir videoda projenin nasıl geniş bir fırsat yelpazesine kapıları açtığını anlattı:

“Bir NFT aracılığıyla stake edilmiş token’larınızı ve gelecekteki getirinizi takas edebilirsiniz. Temel olarak, getiri sağlayan DeFi likidite havuzlarını NFT’lere dönüştürerek, bu konuda hiçbir şey bilmeyen veya kendi başına tarım yapmak isteyen kişi için önceden pişirilmiş ve kullanıma hazır NFT’ler gibi pek çok olasılık yaratır; oyuncu NFT’leri, kazanç sağlayan sanat eserleri ve çok daha fazlası.”

NFY, 27 Şubat’ta 5,95 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 604 dolara yükseldikten sonra NFT heyecanını yepyeni bir seviyeye taşıdı ve bir hafta içinde %10.000’in üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. Piyasa değeri de aynı süre içinde yaklaşık 356.000 dolardan 37 milyon dolara yükseldi.

CoinGecko’ya göre kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 324 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner