Yükleniyor...

Ekonomiste Göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Boğa Rallisine Hazır Gibi Görünüyor

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), 2021'de çıktıkları en yüksek seviyelerden geriledi ancak geleneksel piyasadaki benzerleriyle karşılaştırıldığında, son düşüş karşısında önemli bir direnç sergiledi.

bitcoin ethereum

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), 2021’de çıktıkları en yüksek seviyelerden geriledi ancak geleneksel piyasadaki benzerleriyle karşılaştırıldığında, son düşüş karşısında önemli bir direnç sergiledi. Bir üst düzey ekonomist ve yatırımcı, bunun iki titan kripto para birimi varlığı için inanılmaz derecede yükseliş işareti olduğunu ifade etti.

Bu hafta borsa düştü ve makro ortam küresel olarak tedirginliğini korurken değerli metaller keskin bir satış gördü. Yine de bir şekilde, “kraliyet makro atışı”nın ortasında, Ethereum ve Bitcoin duruma iyi dayandı.

Ekonomist ve trader Alex Kruger, esnekliğin Bitcoin ve Ethereum için “yükseliş” işareti olduğunu söylüyor. En iyi iki kripto para birimi, tam bir yıldır yükseliş eğiliminde ve son makro titremeler, o zamandan beri yoldaki ilk büyük çarpışma oldu. Bitcoin, en yüksek geçen seneden bu yana yaklaşık 4000 dolardan 58.000 dolara yükselirken, Ethereum 100 doların altına düştü ve o zamandan sonra 2000 dolara yükseldi. Bununla birlikte, 10 kattan fazla artış, bitiş çizgisine yakın hiçbir yerde olmayabilir ve burada bu kadar iyi durmak, kripto para birimlerini direnç seviyesinden daha yükseğe gönderen katalizör olabilir.

bitcoin and Ethereum macro beating 860x399 1

Borsa ince buz üzerinde ve değerli metaller yükseltilemez veya güncellenemez. Bu da gelecekte kripto para birimlerine kıyasla bir değer deposu olarak sınırlı bir kullanıma sahip olmalarına neden olacak. Dijital altın anlatısı işe yarıyor ve yukarıdaki altın satışının dikliği, anlatının ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Altın düşerken kripto para fiyatları o kadar iyi yükseliyor ki, metallerden Bitcoin’e akan daha fazla sermaye görebiliriz.

Yatırımcılar böyle giderse daha yeşil alanlara yönelmek isteyecektir. Eğer bu yer kripto piyasası olursa nihayet Bitcoin’i kripto para başına yüzbinlerce dolar ve Ethereum’u ETH başına onbinlerce dolarlık fiyatlara itmeye yardımcı olan fişeği ateşleyebilir.

Bitcoin ve Ethereum bunu iyi tutmaya devam edecek mi, yoksa nihayetinde şu anda piyasalarda devam eden makro darbelere yenik düşecekler mi? Bekleyip görelim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner