Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Altının Yerini Almaya Başladı!

Bloomberg'in hazırladığı yeni rapora göre, kurumsal firmalar Bitcoin'e (BTC) daha çok yatırım yapmaya başladılar.

btc

Bloomberg’in hazırladığı yeni rapora göre, kurumsal firmalar Bitcoin’e (BTC) daha çok yatırım yapmaya başladılar. Bu yatırımlar, altın yatırımlarını önemli bir biçimde geçmeye başladı. Arzın artmasından ötürü Bitcoin’in değerinin 100 bin doları aşabileceği ifade ediliyor.

Bitcoin birçok kişi tarafından “dijital altın” olarak ifade ediliyor. Bitcoin’in altının yerini alacağı görüşü, önemli ölçüde tartışılmaya başlandı. Özellikle pandemi sürecinin yarattığı kriz, bu düşüncenin daha da fazla pekişmesine neden oldu.

Bloomberg stratejistleri hazırladıkları raporda, bu düşünceyi yeniden doğruladılar. Raporda, portföylerde altın yerine Bitcoin’in tercih edilmeye başlandığı ifade edildi.

Rapor, kurumsal yatırımcıların 2020 yılında Bitcoin benimsemesinde önemli yol kat ettiklerini vurguladı. Bunda pandemi sürecinin büyük bir etkisinin olduğu da ifade edildi.

Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir mi?

Raporda, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda dünya ekonomisinde daha etkin bir konumda olacağı da ifade edildi. Bitcoin’e artan talebin büyük ölçüde arttığını belirten rapor, bu sebeple Bitcoin’in bir sonraki fiyat hedefinin 100 bin dolar seviyesi olabileceğinin de altını çizdi.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x