Yükleniyor...

Azra Games, a16z Liderliğinde 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Blokzinciri oyun şirketi Azra Games, a16z liderliğindeki başlangıç turunda 15 milyon dolar yatırım aldı.

azra games a16z liderliginde 15 milyon dolar yatirim aldi

Blokzinciri oyun şirketi Azra Games, a16z liderliğindeki başlangıç turunda 15 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırım yaptığı projelerin yakından takip edildiği girişim sermayesi devi Andreessen Horowitz (a16z), blokzinciri oyun şirketi Azra Games’in 15 milyon dolarlık yatırım turunu yönetti. Tura ayrıca NFX, Coinbase Ventures, Play Ventures ve Franklin Templeton gibi şirketler de katıldı. Şirket söz konusu fonu fonları, dövüş ve rol yapma oyunu (RPG) unsurlarına sahip bir bilimkurgu fantezi destanı olan ilk oyunu Project Arcanas’ı geliştirmek için kullanacak.

Şirket, video oyunu devi Electronic Arts’ın (EA) eski genel müdürü Mark Otero tarafından kurulmuştu. a16z’den Jonathan Lai konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Mark Otero, popüler seri Star Wars: Galaxy of Heroes ile ücretsiz mobil oyunların ön saflarında yer alan deneyimli bir oyun yönetmeni. Yeni oyun türleri ve ekonomi tasarımı oluşturmak için uzmanlıklarını web3 oyunlarına uygularken Mark ve Azra ekibiyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner