Yükleniyor...

BAE, 7. Dünya Hükümetler Zirvesi’nde Blockchain’i ve Dijital Varlıkları Tartışacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Maliye Bakanlığı, 7.

BAE 7. Dünya Hükümetler Zirvesi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Maliye Bakanlığı, 7. Dünya Hükümetler Zirvesi’nde ülke ekonomisinde Blockchain ve dijital varlıkların gelişimini tartışacak. Ülkenin Maliye Bakanlığı, Blockchain ve dijital para birimlerinin geliştirilmesi ve iki teknolojinin etrafında uygulanabilir bir ekonomik ortam oluşturulması da dahil olmak üzere küresel finansal trendlere yönelik iki kapalı oturum düzenleyecek.

Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Açık Oturum Düzenlenecek

Konferansa katılanlar ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) gelişimini ve dijital varlıkların yönetimini tartışacaklar. BAE Maliye Bakanlığı, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile de açık bir oturum düzenleyerek kalkınma ekonomisi fonlarının dijital ekonomiye yatırım yapılmasının küresel ekonomi üzerindeki etkilerini tartışacak. Bakanlık ayrıca Dünya Bankası maliye politikalarının koordinasyonu üzerine bir tartışmaya katılacak.

BAE, ülkede Blockchain’in benimsenmesi, kabul edilmesi ve dijital varlık gelişimi ile ilgili bir dizi girişim başlattı. Ocak ayında, BAE ve Suudi Arabistan kripto para birimi oluşturma konusunda işbirliği yapmak üzere bir anlaşma yapıldığı açıklandı. “Aber” olarak adlandırılan kripto para birimi projesi Blockchain teknolojisinin etkilerini daha iyi anlamak ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak amacıyla test amaçlı olarak belirli bankalar tarafından kullanılacak. Bununla birlikte, BAE Merkez Bankası ve Suudi Arabistan Para Otoritesi, Aber’in kullanımının her iki ülkede de sınırlı sayıda banka tarafından özel bir kullanımla sınırlı kalacağını açıkladı. Aralık 2018’de BAE Menkul Kıymetler Emtia Kurumu (SCA), 2019’un ilk yarısının sonuna kadar ülkede ilk para teklifi (ICO) düzenlemelerini getireceğini açıkladı. SCA Genel Müdürü Obad Al Zaabi, düzenleyicinin hukuk firmaları ile sanal alan ve ICO’ların düzenlenmesi konusunda kurallar koymak üzere anlaşmalar yaptığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner