Anasayfa Haberler Bakkt Platformunu Taklit Eden Sahte Web Sitesine Dikkat

Bakkt Platformunu Taklit Eden Sahte Web Sitesine Dikkat

Kripto paraların da hisse senetleri, tahviller gibi fiziki olarak piyasalarda yer almasını sağlayacak bir proje olan Bakkt’ı taklit eden sahte bir web sitesi keşfedildi. Sözde Bakkt olduğunu iddia eden web sitesi platformun 12 Mart’ta kullanıma sunulacağını iddia ediyor. Web sitesinin asıl amaçladığı şey ise yatırımcılara yeni bir finansman turuna katılma şansı sunduğunu öne sürerek fon toplamak.

Sözde İkinci Yatırım Turu

Resmi Bakkt blogunda bulunan verilerden alıntılar yapan sahte internet sitesi, yaklaşmakta olan dijital varlık platformunun 2018 sonunda 182.5 milyon dolar fon topladığını ve kripto para piyasasının geleceğine inanan tüm yatırımcılar için ikinci bir yatırım turunun duyurulduğunu söylüyor. 25 Şubat’ta kapanacağı iddia edilen yeni finansman turunda yatırım yapmak isteyenlerden sadece bir isim ve e-posta adresi bilgilerini talep ediyor. Bunların yanısıra yatırım yapılabilmesi için bir Bitcoin cüzdan adresi verilerek kurbanlardan bu cüzdana Bitcoin göndermeleri talep ediliyor. Neyseki henüz hiçbir kripto varlık sahibinin tuzağa düşmediği ve cüzdana herhangi bir Bitcoin transferi yapmadığı görülüyor.

Ağustos 2018’de New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) dahil 23 önde gelen global borsayı işleten  Intercontinental Exchange (ICE) tarafından Bakkt platformunun Ocak 2019’un sonlarında lanse edilmesi hedefleniyordu. İşler beklenildiği gibi gitmedi ve Bakkt platformunun lansmanı ertelendi. ICE, 2019’un başında güncel lansman takvimini paylaşmayı planlıyordu, ancak henüz güncel lansman takvimi yayınlanmış değil. Ocak ayının ortalarında Bakkt, vadeli işlem komisyonu tüccarı Rosenthal Collins Group’taki belirli varlıkların ilk alımlarını yaptı. Bu dönemde ABD hükümetinin kapanması sonrası işlemlerin yavaşlatıldığı ve düzenleyicilerden onay alma konusunda gecikmelerin yaşandığı duyuruldu.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Mustafa Dursunhttps://www.coinkolik.com
Kripto para meraklısı ve kripto para yatırımcısı. Kripto para olarak kabul edilmese de Ripple'a özel ilgili. İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları