Ethereum Vakfı 15 Milyon Dolarlık Harcama İddiasını Reddetti • Coinkolik
Yükleniyor...

Ethereum Vakfı 15 Milyon Dolarlık Harcama İddiasını Reddetti

Ethereum Vakfı,  Proof-of-Stake (PoS) ağına geçişte kullanılmak üzere Doğrulanabilir Gecikme Fonksiyonlarının (VDF'ler) geliştirilmesi için 15 milyon dolar harcama yağılacağı iddiasını reddetti.

Ethereum Vakfı

Ethereum Vakfı,  Proof-of-Stake (PoS) ağına geçişte kullanılmak üzere Doğrulanabilir Gecikme Fonksiyonlarının (VDF’ler) geliştirilmesi için 15 milyon dolar harcama yağılacağı iddiasını reddetti. Açıklama, Vakıf’ın araştırmacısı Justin Drake tarafından yapıldı.

VDF’ler Yerine Finansal Ortaklara Destek Verilecek

CoinDesk, Ethereum PoS tabanlı bir sisteme geçişinde olası yararını göz önüne alarak teknolojiyi geliştirmek için 15 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı planladığını öne sürmüştü. Vakıf adına açıklama yapan Drake, Ethereum Vakfı’nın 15 milyon dolar harcamak istemediğini, mevcut fonları 50/50 oranında Filecoin ve diğer finansal ortaklara bölmek istediklerini söyledi. VDF’ler, herhangi bir sistemi manipülasyon stratejilerinden veya saldırılardan korumaya yarayan bir teknoloji türü. Bir PoS konsensüs algoritması kullanan bir Blockchain ağında VDF gibi bir fonksiyon önemli bir güvenlik katmanı olarak öne çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum ağı, PoS algoritmasına geçiş için Serenity veya Ethereum 2.0 olarak bilinen Ethereum ağının son yükseltmesinin tamamlanmasını bekliyor. PoS algoritması ve bir dizi başka teknik yükseltme ile Serenity’nin ölçeklenebilirlik, madenciliğin merkezileşmesi, ekonomik kesinlik ve güvenlik gibi temel soruları ele alması bekleniyor. CoinMarketCap’in verilerine göre Ethereum (ETH) şu anda 109,07 dolardan el değiştiriyor. Üçüncü büyük kripto para biriminin toplam piyasa değeri ise 11.4 milyar dolar. Son yıllarda toplam piyasa değeri bakımından sürekli Ripple (XRP) ile bir yarış içerisinde olan Ethereum’u ise kripto para piyasasının gümüşü olarak adlandırılan Litecoin (LTC) takip ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x