Anasayfa Borsalar Binance 2018 Yılında 446 Milyon Dolar Kazandı

Binance 2018 Yılında 446 Milyon Dolar Kazandı

Binance, geçtiğimiz yılki kazançlarının ayrıntılarını açıklamadı, ancak The Block, Binance BNB token’ının yakılma oranını analiz ederek şirketin kazancını tespit etti. The Block’un analizine göre dev kripto para borsası geçtiğimiz yıl 446 milyon dolar kazanç sağladı.

655 Milyon Dolarlık Kazanç

Rapor, Binance’ın faaliyetlerine başlamasından bu yana 655 milyon dolar kazandığını ortaya koyuyor. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde şirketin kârı 7,5 milyon dolar seviyesindeydi. O yılın Ekim ayında toplamda 986 bin BNB token’ı yakıldı ve kabaca yakılan token’ın değeri 1,5 milyon doları buldu. O yılın dördüncü çeyreğinde yakılan BNB’nin değeri 40 milyon doları aştığı için şirketin kârı 201 milyon dolardı. Bu çeyrek şirket için en iyi mali çeyreği temsil ediyor. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde şirket 80 milyon dolar kâr etti ve dördüncü çeyrekte yaklaşık 49 milyon dolar kazandı. Bu süre zarfından Binance, toplamda 131 milyon doların üzerinde bir değere sahip toplamda 10.8 milyon BNB token’ı yaktı. Buradan şirketin toplam kârının 655 milyon dolar olduğu çıkarımında bulunulabilir.

Yapılan analiz ayrıca borsanın kârının piyasadaki dalgalanmalar ile korele olduğunu, boğa koşularında daha fazla kazandığını ve ayı piyasalarında daha az para kazandığını ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıl Bloomberg’e konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yıl sonuna kadar 500 milyon dolar kazanmalarını beklediğini söylemişti. Nitekim bu rakamlara bakarak Zhao’nun beklediğini bulamadığını ama beklentisine yaklaştığını söyleyebiliriz. CoinMarketCap’in verilerine göre, Binance, toplam günlük işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları