Yükleniyor...

Bakkt’ın Lansmanı En Az 6 Ay Gecikecek

Intercontinental Exchange (ICE) CEO'su Jeff Sprecher, firmanın dijital varlık platformu Bakkt’ın bu yılın sonlarında lanse edilmesini beklediğini açıkladı.

Bakkt

Intercontinental Exchange (ICE) CEO’su Jeff Sprecher, firmanın dijital varlık platformu Bakkt’ın bu yılın sonlarında lanse edilmesini beklediğini açıkladı. Sprecher, bu önemli açıklamayı ICE’nin 2018 mali yılı 4. çeyrek sonuçlarını paylaşırken yaptı. ICE CEO’su, şirketin dijital varlık platformunun başlatılması da dahil olmak üzere stratejik girişimler için 1 milyar doların üzerinde harcama yaptığını açıkladı.

ICE, New York Borsası ile birlikte 23 önde gelen borsada faaliyet göstermektedir. Şirketin CFO’su Scott Hill, mevcut finansal performansına dayanarak Bakkt’ın neden olduğu  ekonomik yük tahmini paylaştı. Hill, Bakkt’a yaptıkları yatırımın 2019 mali yılının ilk çeyreğine yansımasının 20 milyon ila 25 milyon dolar arasında olacağını aktardı. Bakkt da dahil olmak üzere yakın tarihli yatırımlardan beklenen gelir hakkında sorulan bir soruya cevap veren Sprecher, ICE için kripto para platformunun aya yolculuk yapmak gibi bir şey olduğunu söyledi.

CE’den Bağımsız Bir Platform

Sprecher, Bakkt’ın kendi ofisleri, yönetim ekibi ve altyapısı olduğu için ICE’den bağımsız bir platform olduğunu belirtti. ICE CEO’su, projenin Starbucks ve Microsoft da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli yatırımcıya sahip olduğunu vurguladı. Hill, Bakkt’ın uzun vadeli gerçek bir yatırım olduğunu düşündüğünü söyledi. ICE ilk olarak dijital varlık platformunu Ağustos 2018’de piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Şirket 2019’un başında platformu lanse etmeyi planladı, ancak ABD Emtia Vadeli İşlemleri ve Ticaret Komisyonu ile devam eden görüşmeler nedeniyle tarih ertelendi. 9 Şubat Cumartesi günü, ICE, ilk Ocak ayında ilan edilen vadeli işlem komisyon trader’ı Rosenthal Collins Group’tan ilk varlık alımının tamamladığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner