Yükleniyor...

BAE, Ulusal Günü Anmak İçin NFT Posta Pulları Yayınlayacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Ortadoğu'daki vatandaşlar için NFT pulları basan ilk ülke oldu.

bae nft 1

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Ortadoğu’daki vatandaşlar için NFT pulları basan ilk ülke oldu.

Emirates Post Group (EPG), Birleşik Arap Emirlikleri’nin 50. Ulusal Günü anısına NFT posta pulları çıkarıyor.

bae NFT

BAE Ulusal Gün için NFT Pulları Yayınlayacak

Emirates Posta Grubu (EPG), BAE’nin 2 Aralık ulusal gününde tanıtılacak olan dijital NFT pullar çıkaracağını duyurdu.

Bununla birlikte EPG, Orta Doğu’da NFT pulları basan ilk posta ajansı olacak. Bu ayrıca, devlet kurumları arasında NFT’lerin ana akım olarak benimsendiğini göstermektedir.

Alıcılar, ulusal tema ile rezonansa giren farklı tasarımlara sahip dört pula sahip olacak ve pulda basılı QR kodunu tarayarak satın aldıkları fiziksel damga ile bağlantılı tasarımı görebilecekler.

Blok zincirindeki dijital damgayı etkinleştirmek için kullanıcıların, fiziksel damganın arkasındaki QR kodunu taramaları gerekecek.

BAE’nin Kripto Politikaları

EPG’nin NFT hamlesi, ülkedeki hükümet yetkililerinin kriptoya karşı açıklığını gösteriyor. BAE’deki düzenleyiciler, kriptoya olumlu bir yaklaşım benimsedi.

BAE yetkilileri Eylül ayında, Dubai serbest ticaret bölgesinde kripto para ticareti ve benzeri faaliyetlerde bulunmayı mümkün kılan yeni bir çerçeve oluşturdu. Ekim ayında, Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi, yatırım tokenleri ile ilgili düzenlemeleri de açıkladı.

EPG’nin Grup CEO’su Abdulla Mohammed Alashram konuyla ilgili şunları söyledi;

“EPG’nin daha dijital merkezli bir şirkete dönüşme hedefi doğrultusunda, blokzinciri teknolojisini kullanan bölgedeki ilk NFT pulunun lansmanını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Takas edilebilir NFT pullarını tanıtarak, geleneksel pullar ile dijital kripto para dünyası arasındaki boşluğu kapatıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner