Yükleniyor...

BAE’nin Bir Emirliği, Dijital Varlıklara Odaklandı

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki yedi emirlikten birisi olan Ras Al Khaimah, dijital ve sanal varlık şirketlerine yönelik hamle yaptı.

bae rak dijital

Birleşik Arap Emirlikleri‘ndeki yedi emirlikten birisi olan Ras Al Khaimah, dijital ve sanal varlık şirketlerine yönelik hamle yaptı.

Kripto para birimlerinin yaygınlaşması, dünyanın her bölgesinde bir popülarite yarattı. Küresel çapta öne çıkan kripto para birimleri, birçok ülkenin de ana odak noktası haline geldi.

Kripto paralara ve dijital varlıklara sıcak bakan Birleşik Arap Emirlikleri‘nde, yedi emirlikten birisi olan Ras Al Khaimah‘ın hamlesi dikkat çekti. Ras Al Khaimah, dijital ve sanal varlık şirketlerine ayrılmış dünyanın ilk serbest bölgesini duyurdu.

Ras Al Khaimah, Dijital ve Sanal Varlık Şirketlerine Kapılarını Açıyor

Birleşik Arap Emirlikleri‘ndeki yedi emirlikten birisi olan Ras Al Khaimah (RAK), RAK Digital Assets Oasis‘i başlatmak istediğini duyurdu.

RAK Digital Assets Oasis, sanal varlık sektöründeki düzenlemelere dahil edilmeyen faaliyetler için serbest bir bölge olacak. Bu bölge, gerçek inovasyon sağlamayı ve amaca yönelik hizmet vermeyi planlıyor.

Ras Al Khaimah Hükümeti, oluşturduğu bu serbest bölgeyi dijital ve sanal varlık şirketlerine tahsis edecek. RAK Digital Assets Oasis, Metaverse, blockchain, yardımcı program token’ları, sanal varlık cüzdanları, NFT’ler, DAO’lar gibi birçok sektörün kullanımına sunulacak.

Ras Al Khaimah, bu bölgeyi Web3 ve dijital varlıklar alanında hizmet veren şirketlere tahsis ederek, dünyadaki tek serbest bölge olmayı amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner