Yükleniyor...

Bitcoin Hala Riskli Alanda! Grafik ve Piyasa Analizi – 28 Şubat 2023

Dün yaşanan Coinbase-BUSD kriziyle, kripto para piyasası olumsuz etkilendi, bugün Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası nasıl ilerliyor?

analiz

Dün yaşanan CoinbaseBUSD kriziyle, kripto para piyasası olumsuz etkilendi, bugün Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası nasıl ilerliyor?

Son zamanlara damga vuran BUSD krizi, dün akşamda Coinbase kripto borsasının yapmış olduğu açıklamayla tekrar alevlendi. Son günlerde yönünü yukarıya çeviren BTC, özellikle de Coinbase borsasının yaptığı açıklamadan büyük oranda etkilendi. 25.000 dolar seviyelerini tekrardan hedefleyen BTC, gelen Fud haberler ile yoluna devam edebilecek mi?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC teknik analizi için 4 saatlik zaman dilimi incelendiğinde , 25.000 dolar seviyesinin arka arkaya denenip sert satış başkasıyla karşılaştığı gözlemleniyor. BTC’nin yükseliş senaryosundan söz edebilmek için, öncelikler 23.600 dolar seviyesinin üzerinde kalıcılık izlenmeli. BTC, bu seviyenin üzerinde tutanmayı başarabilirse, 24.400 dolar seviyesinde ki eylemi gözlemlenmelidir. Olası düşüş senaryosu ise BTC, 23.340 dolar seviyesinden yeterli alıcı bulamazsa 22.630 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşanabilir.

Ekran Resmi 2023 02 28 09.55.53

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat bakımından hala riskli bölgede olan BTC, dominans seviyesi için de riski alana gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 43.75 dominans seviyesinden tepki alan BTC, güncel durum için destek seviyesinde seyrediyor. Yüzde 44 dominans seviyesinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler gözlemlenebilir. Altcoin’ler tarafında olası yükseliş senaryosunun yaşanabilmesi için, BTC dominans seviyesinin yüzde 43.60‘a gevşeme süreci takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 02 28 10.05.26

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

BTC fiyatının düşüşe geçmesiyle birlikte, BTC piyasa değeri için de düşüşler gözlemlendi. 440 milyar dolar piyasa değerinden destek alan BTC, tekrardan 448 milyar dolar piyasa değerinin üzerine atmış durumda. Kripto piyasası değerinin yükseliş yönlü devam edebilmesi için, BTC piyasa değerinin 452 milyar doları kalıcı şekilde aşması takip edilebilir. Gerçekleşebilecek olası düşüş senaryosunda ise 440 milyar dolar piyasa değeri tekrardan destek olarak çalışabilir.

Ekran Resmi 2023 02 28 10.09.10

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner