Yükleniyor...

Bağımsız Derecelendirme Kuruluşu Gelecek Vadeden Kripto Paraları Açıkladı

Weiss Crypto Ratings, 2019'da başarılı olacağı düşünülen kripto para birimlerinin isimlerini paylaştı.

Weiss Crypto Ratings En İyi Kripto Paralar

Weiss Crypto Ratings, 2019’da başarılı olacağı düşünülen kripto para birimlerinin isimlerini paylaştı. Bağımsız derecelendirme kuruluşu, Bitcoin, XRP ve EOS’a “A” notunu verdi.

Weiss’in Raporu Parlak Bir Gelecekten Söz Ediyor

26 Mart 2019’da Weiss, kripto para piyasasına hakkında “Parlak Geleceği Olan Karanlık Gölgeler” başlıklı kapsamlı bir rapor yayınladı.

Raporda Weiss, ilk olarak teknolojiyi ve benimsenme oranını baz alarak bir değerlendirme yapmış. Weiss, değerlendirmenin ardından kripto varlığının başarılı olma ihtimalini ve uzun vadeli sürdürülebilirliğini gösteren notlar vermiş.

Rapor, 122 kripto para biriminin dört faktöre göre incelenmesinin sonucudur: teknoloji, benimseme, risk ve getiri. Bu dört faktörle değerlendirme yapan Weiss, sadece teknolojiye ve benimseme faktörlerine dayanarak en iyi on kripto para biriminin aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi olduğu sonucuna varmış:

En İyi Kripto Paralar

Weiss “nihayetinde, sadece benimseme ve teknolojinin en iyi kombinasyonunu sağlayan kripto para birimlerinin başarılı olacağı” görüşünü savunuyor. Ve Bitcoin, EOS ve XRP’yi en yüksek harf notu ile derecelendirmiş: “A” (mükemmel).

Analiz, risk ve getiri faktörlerini de (4 faktörülü) içerdiğinde sıralama aşağıdaki gibi oluyor:

Kripto Paralar

Rapor, kripto para birimlerinin değerinin 2018’de önemli ölçüde azalmasına rağmen kripto teknolojisinin gelişmeye devam ettiğini ve daha hızlı işlem hızları sergileyen yeni kripto varlıklarının piyasaya sürüldüğünü belirtiyor. Sonuç olarak, kripto paraların benimsenme oranlarında artış görüldüğü bildiriliyor.

Şubat 2018’den bu yana, en yaygın kullanılan on kripto para birimi arasındaki kullanıcı (zincir içi) işlem hacmi yüzde 245 oranında arttı.

Weiss, geçtiğimiz yıl dört faktörlü değerlendirmenin tamamında (benimseme, teknoloji, risk ve getiri) Bitcoin’e “C-” notunu vermişti. Weiss, Bitcoin’in bu notu almasının nedeni olarak para biriminin önemli işlem gecikmeleri ve yüksek işlem maliyetleri olduğunu söylemişti.

Dört faktörlü değerlendirmede artık Bitcoin’in notu “B+”a yükselmiş durumda ve Weiss, Bitcoin’in teknolojisinin çarpıcı bir şekilde geliştiğini vurguluyor. Konuyla ilgili olarak raporda şu bilgilere yer veriliyor:

Bitcoin, Lightning Network’ün piyasaya sürülmesiyle geliştirilmiştir ve tasarruf sahipleri ve yatırımcılar için popüler bir değer deposu olmak için en iyi konumda.

Weiss, Bitcoin’in benimsenme konusunda lider olduğunu belirtiyor. Dahası, Bitcoin, üst düzey altcoin’ler arasında farklı pazarlar için yarışıyor olsa bile çok fazla rekabete sahip değil. Örneğin, XRP’nin ana rakibi SWIFT ağıdır. EOS, Ethereum ve Cardano’yu kendisine rakip olarak görüyor.

İlk kripto para birimi olan Bitcoin hala benimsenme konusunda kendini kanıtlanmış bir lider. Altın külçesi gibi değeri para otoriteleri tarafından kontrol edilmiyor ve karışıklıkların olduğu dönemlerde güvenli bir liman olabilir. Sarı metalden (altın) farklı olarak, depolamak veya transfer etmek için hiçbir masrafa söz konusu değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner