Yükleniyor...

Türkiye’nin Dev Kripto Para Borsası Paribu Platformuna Dogecoin’i Ekledi

Hacim bakımından Türkiye'nin en büyük kripto para borsası olan Paribu, marketine Dogecoin'i (DOGE) ekledi.

Dogecoin Paribu

Hacim bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu, marketine Dogecoin’i (DOGE) ekledi.

Paribu, son dönemde marketine eklediği kripto para birimleriyle adından sık sık söz ettiriyor. Borsa en son platformuna Bitcoin Cash’i (BCH) eklemişti. Dogecoin ile birlikte borsada işlem gören kripto para biriminin sayısı 13’e yükselmiş oldu.

Dogecoin Nedir?

Bir internet geyiğinden ortaya çıkan Dogecoin, şakayla karışık bir işleve sahip olarak hayatına başladı. Zamanla işlem sıkılığı ile popüler kripto para birimleri arasındaki yerini alan Dogecoin, toplam piyasa değeri bakımından şu anda en değerli 28. kripto para birimi.

CoinMarketCap’in verilerine göre, kripto para birimi şu anda 0,002073 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın son 24 saatlik değişimi ise yukarı yönlü ve değerini +%1,19 oranında arttırmış durumda.

Paribu’ya eklenmesi ile Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının Dogecoin’e nasıl bir ilgi göstereceği ise şimdilik belirsiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner