Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Düzenlemeleri İhlal Eden ICO'larla SEC'in Anlaşmaya Vardığı Açıklandı

Düzenlemeleri İhlal Eden ICO’larla SEC’in Anlaşmaya Vardığı Açıklandı

ABONE OL:google-news

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), menkul kıymet düzenlemelerini ihlal ettiklerini kabul eden ilk para teklifi (ICO) ile fon toplayan kripto para projeleriyle anlaşmaya vardığı açıklandı.

Fortune, SEC’in ABD’de menkul kıymet olarak kabul edilen bazı ICO projelerinin token’ları için anlaşmaya vardığını bildirdi. Habere göre, bazı projeler para cezası ödemek zorunda kalmadan sonlandırıldı.

Fortune’a konuşan SEC’in ceza kestiği ICO projelerinden biri olan Airfox’tan Victor Santos şunları söyledi:

Umduğumuz şey, bizim uyumlu olmamız. Yeni düzenleme(ler) çıktığında hazır olacağız.

Daha önce SEC, Airfox’a yaklaşık 250.000 dolar para cezası kesmiş ve şirkete yatırımcı fonlarını faiziyle birlikte iade etmesi talimatını vermişti. Komisyon ayrıca şirkete halka arz edilen menkul kıymetlerle ilgili hukuki süreci takip etmesini önermişti.

Airfox, SEC’in 2017 yılında sıkıştırmaya başladığı ve en sonunda ceza kestiği ICO projelerinden sadece birisi. SEC, şirketin CEO’larının yanısıra ICO‘ları destekleyici reklam yapan ünlü birçok isime de ceza yağdırmıştı.

Kasım 2018’de SEC, DJ Khaled ve Floyd Mayweather’e toplam 800.000 dolar para cezası kesti ve iki ila üç yıl boyunca tanıtım faaliyetlerinde bulunma yasağı getirdi. Her iki ünlü de Centra Tech ICO’sunun tanıtım kampanyasında yer almıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar