Yükleniyor...

Bain Capital Ventures, 560 Milyon Dolar Değerinde Kripto Odaklı Fon Başlatıyor

Bloomberg'ün haberine göre, 38 yıllık özel sermaye şirketi Bain Capital'in girişim kolu olan Bain Capital Ventures (BCV), 560 milyon dolar değerinde ilk kripto odaklı fonunu başlattı.

bain capital kripto fon

Bloomberg’ün haberine göre, 38 yıllık özel sermaye şirketi Bain Capital’in girişim kolu olan Bain Capital Ventures (BCV), 560 milyon dolar değerinde ilk kripto odaklı fonunu başlattı.

BCV, son yedi yıldır kripto girişimlerine yatırım yapıyor, ancak Crypto Fund I, yalnızca bu tür şirketleri destekleyecek. BCV bu fon için ilk olarak geçen Eylül ayında başvurdu ve henüz açıklanmayan birkaç girişime şimdiden 100 milyon dolar yatırım yaptı.

BCV’nin mevcut kripto portföyü BlockFi, Compound, Digital Currency Group ve Lolli gibi şirketleri içerir. Yeni fonla, DAO’lardan Layer 1 blok zincirlerine ve depolamaya kadar her tür kripto girişimine yatırım yapmak istiyor.

Fonu yöneten Bain Capital Crypto’nun yönetici ortağı Stefan Cohen, Bloomberg’e verdiği demeçte, “On yıllık bir teknoloji değişiminin başlangıcında olduğumuz konusunda ikna olduk. Gerçekten özel bir ekibe ve özel bir fon yapısına ihtiyacımız vardı. Bain Capital Crypto’nun eklenmesine yol açan şey bu” ifadelerini kullandı.

BCV, kripto piyasasının kısa vadeli dalgalanmalarından endişe duymuyor. 10 yıllık bir zaman ufku ile kripto girişimlerine yatırım yapmayı planlıyor ve önümüzdeki iki ila üç yıl içinde yaklaşık 30 girişime yatırım yapmayı umuyor. Ayrıca yatırımlarıyla kripto projelerinin yönetimine aktif olarak katılmayı planlıyor. Bu nedenle, hem hisse senedi hem de token anlaşmaları arıyor. Ayrıca, DAO’ların hazinelerinden veya ikincil piyasalarından token satın almayı planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner