Yükleniyor...

Bakan Pekcan: Blokzincir Çalışmalarına Başladık

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, önceki gün ihracat rakamlarını açıklarken blockchain konusunda da çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Bakan Pekcan Bloczincir Çalışmalarına Başladık

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, önceki gün ihracat rakamlarını açıklarken blockchain konusunda da çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Bakan Pekcan, ihracat alanında yapılması düşünülen yenilik ve çalışmalardan bahsederek blokzinciri de bunların arasına dahil etti. Bakan, ihracat alanında dijital dönüşüme önem verdiklerini ve bu anlamda çalışmaları devreye aldıklarını dile getirerek, bu yıl içerisinde blockchain konusunda yeni adımlar atılacağını söyledi.

Pekcan: Görüşmeler Gerçekleştiriyoruz

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AA’da yer alan habere göre Bakan şu ifadeleri kullandı: “Kolay İhracat Platformu’nun ilk fazının bu yılın ilk 6 ayında, ikinci fazının da yıl sonuna kadar tamamlanmasını planlıyoruz. Blokzincir uygulamalarıyla dış ticaretin kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalara başladık. AB, Singapur ve Güney Kore ile veri ve belge paylaşımı için görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bazı pilot projeleri uygulamaya başladık. Bakanlığımızın desteklerinin basit bir dille anlatıldığı ‘kolaydestek.gov.tr‘ adresinden bilgi veriyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x