Yükleniyor...

Bakan Pekcan: Blokzincir Çalışmalarına Başladık

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, önceki gün ihracat rakamlarını açıklarken blockchain konusunda da çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Bakan Pekcan Bloczincir Çalışmalarına Başladık

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, önceki gün ihracat rakamlarını açıklarken blockchain konusunda da çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Bakan Pekcan, ihracat alanında yapılması düşünülen yenilik ve çalışmalardan bahsederek blokzinciri de bunların arasına dahil etti. Bakan, ihracat alanında dijital dönüşüme önem verdiklerini ve bu anlamda çalışmaları devreye aldıklarını dile getirerek, bu yıl içerisinde blockchain konusunda yeni adımlar atılacağını söyledi.

Pekcan: Görüşmeler Gerçekleştiriyoruz

AA’da yer alan habere göre Bakan şu ifadeleri kullandı: “Kolay İhracat Platformu’nun ilk fazının bu yılın ilk 6 ayında, ikinci fazının da yıl sonuna kadar tamamlanmasını planlıyoruz. Blokzincir uygulamalarıyla dış ticaretin kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalara başladık. AB, Singapur ve Güney Kore ile veri ve belge paylaşımı için görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bazı pilot projeleri uygulamaya başladık. Bakanlığımızın desteklerinin basit bir dille anlatıldığı ‘kolaydestek.gov.tr‘ adresinden bilgi veriyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner