Yükleniyor...

Daha Önceki Bitcoin (BTC) Rallisini Bilen Bitpay’ın CCO’sundan Yeni Zirve Tahmini

Bitcoin'in (BTC) bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını düşünen kripto para analistleri gittikçe artıyor.

Daha Önceki Bitcoin BTC Rallisini Bilen Bitpayın CCOsundan Yeni Zirve Tahmini

Bitcoin’in (BTC) bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını düşünen kripto para analistleri gittikçe artıyor.

Bitcoin’i (BTC) Zirveye Taşıyacak Faktörler

Kripto para ödeme şirketi BitPay’ın CCO’su Sonny Singh, kripto para piyasasında en son durumu değerlendirmek için Bloomberg’e bir röportaj verdi. Röportaj sırasında, yönetici önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin’i daha fazla itebilecek temel faktörleri belirledi.

İlginç bir şekilde, Mayıs 2020’de yaklaşan yarılanmayı hesaba katmadı. Bunun yerine, kripto para birimindeki “öngörülemeyen şeyleri” gösterdi ve yeni hedefini açıkladı:

Bir yıl önce aynı bu programa katılmıştım ve Bitcoin sadece 3.500 dolar seviyesindeydi ve BTC’nin 15.000 dolara yakın bir seviyeye çıkacağını söyledim. Ve gerçekten, büyük ölçüde tahminim gerçekleşti.

Bence Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak ve bu yıl 20.000 doların üzerine çıkacak. Birçok insan bunun yarılanma (halving) nedeniyle Mayıs ayında olacağını düşünüyor. Ancak bunun dışında farklı etkenlerin Bitcoin’i zirveye çıkaracağını düşünüyorum. Beklenmedik şeyler olduğunda Bitcoin yükselir. Geçen yıl, bunun arkasındaki katalizör, Facebook ile Libra’nın ortaya çıkmasıydı. Kimse bu olayın etkisini görmedi ve bu gerçekten hızlı bir şekilde fiyatlara yansıdı.

Bitcoin (BTC) Fiyatını Artıracak Yardımcı Eğilimler

Yönetici, Çin veya Hindistan gibi bir ülke BTC’yi yasallaştırırsa, Facebook’a benzer bir kalibrede diğer şirketler kriptoya girerse veya daha fazla makroekonomik olay görürsek, BTC’nin hedefine doğru yükselebileceğini iddia etti. Bitcoin’in fiyatını artırabilecek yardımcı eğilimlere değinen Singh, şu iki gelişmeyi ön plana çıkardı:

  • Fidelity, kurumsal müşterileri için kurumsal düzeyde kripto para birimi yatırım ve depolama hizmetini başlattı ve potansiyel olarak Bitcoin pazarlarına büyük bir giriş için bir geçit görevi gördü.
  • Square, BTC’yi daha kullanışlı ve uyarlanabilir hale getirmek için bir dizi kripto merkezli mühendis işe aldı ve bu da zamanla dijital varlıklara olan talebi artırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner