Yükleniyor...

En Çok Bitcoin ATM’si ABD’de Bulunuyor

Son istatistiklere göre, ABD küresel olarak tüm Bitcoin ATM'lerinin yüzde 66,2'sine sahip.

En Çok Bitcoin ATM’si ABD’de Bulunuyor

Son istatistiklere göre, ABD küresel olarak tüm Bitcoin ATM’lerinin yüzde 66,2’sine sahip. Asya ise Bitcoin ATM sahipliği konusunda sadece yüzde 2.1 oranında bulunuyor. Son birkaç aydır Doğu Asya’da blockchain’in benimsenmesi hakkında çok konuşuldu. Ancak, son istatistiklere göre, Bitcoin ATM’leri söz konusu olduğunda, tüm kıta acımasızca geride kaldı.

ABD Dünyada Lider

LearnBonds.com‘a göre, Ocak 2020 itibariyle ABD Bitcoin ATM’lerinde lider ve bu durum yakında değişecek gibi görünmüyor. Sadece Amerika Birleşik Devletleri dünya genelinde bu ATM’lerin yüzde 66’sına sahip. ATM’lerinin yayılma hızı da oldukça şaşırtıcı. Geçen yıl, küresel olarak 2 bin 351 yeni Bitcoin ATM’si kuruldu. Bu sadece geçen yıla göre yüzde 50 oranında bir artışa işaret ediyor. Asya, ABD’ye kıyasla ciddi şekilde geride kalıyor. Tüm kıtanın sadece 133 ATM’si var. Bu, dünya genelindeki toplam makine miktarının sadece yüzde 2.1’i.

Asya’nın günlük yaşamda blockchain uygulamasına öncülük edeceğine inanılıyor. Bu yüzden birçok kripto para birimi projesi temellerini bu bölgede atıyor. Ayrıca geçen yıl Asya’da blockhain konusunda birçok konferans yapıldı. Yine de, bölge bu temel metrikte geride kalıyor gibi görünüyor.

Bitcoin ATM’leri Benimseme İçin Gerekli Mi?

Bununla birlikte, bu tür ATM’lerin BTC’nin yaygın olarak benimsenmesi için gerekli olup olmadığı tartışılıyor. BTC ATM’lerine eski, modası geçmiş kavramlara yeni teknolojiler uygulanması gözüyle bakılmaktadır.

Doğu Asya’nın büyük kısmı da son birkaç yıldır mobil ödemelere artan bir güven ile nakit kullanımını azalttı. Kripto para birimlerinin geleceği, eski moda Bitcoin ATM’leri kullanmaktan ziyade mobil güdümlü olacak gibi görünüyor. Öyleyse, Asya benimsenme söz konusu olduğunda aslında geride değil ama bunu sadece zaman gösterecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x