Yükleniyor...

BakerySwap (BAKE) Nedir?

BakerySwap, BNB Chain üzerinde inşa edilen ve ödüller sunan bir protokoldür.

bakeryswap

BakerySwap, BNB Chain üzerinde inşa edilen ve ödüller sunan bir protokoldür. Otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelini kullanan bir merkeziyetsiz borsa (DEX) olarak çalışır.

BakerySwap Nedir?

BakerySwap, birçok kişinin Uniswap’tan aşina olduğu otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelini kullanan bir merkeziyetsiz borsadır. Borsa, bir AMM DEX inşa etmek için BSC’den faydalanan ilk projelerden biridir. Aynı zamanda, BNB Chain’de altcoin likidite havuzları sunan az sayıda DeFi projesinin arasında yer alır. BakerySwap ile BEP-20 tokenlarını takas etme, BAKE stake ederek pasif getiri elde etme ya da özel NFT Kombinasyonları yaratma gibi birçok seçeneğe sahip olursunuz.

AMM modelini kullanan diğer platformlara benzer şekilde, alıcı ve satıcıları eşlemek için bir emir defteri bulunmaz. Bunun yerine kullanıcılar, bir likidite havuzuna karşı alım satım yapar. Tüm havuzlardaki varlıklar, BakerySwap destekçileri ve kullanıcıları tarafından sunulmuştur.
Bu havuzlara likidite ekleyen kullanıcılar, bunun karşılığında havuzdaki paylarına orantılı olarak likidite sağlayıcı (LP) tokenları alır. Kullanıcılar bu LP tokenları, sundukları orijinal tokenlara geri çevirebilir. Aldıkları tutar, havuzdaki paylarının ne kadar olduğuna da bağlıdır. Likidite sunma karşılığında işlem ücretlerinden bir pay kazanırlar.

bakeryswap

BAKE Token Nedir?

BAKE token BakerySwap borsasının yerel kripto para birimidir. Platform üzerinde bu tokenları elde etmek için BAKE stake ederek farm edebilir ya da önce havuzlardan birine likidite sunabilir ve daha sonra da likidite havuzu tokenlarınızı (BLP) stake edebilirsiniz.

Örneğin, DOT-BNB havuzuna likidite sunarsanız DOT-BNB BLP tokenlardan alırsınız. Daha sonra bu BLP tokenları BAKE farm etmek için kullanabilirsiniz. Farm etmek yerine açık piyasadan BAKE satın almayı tercih ederseniz, bunu da yapabilirsiniz.

1 BAKE Token Kaç TL?

BAKE token dolar ve TL cinsinden güncel fiyatı şu şekildedir:

bakerytoken

BakerySwap (BAKE)

0.292323 $
bakerytoken

BakerySwap (BAKE)

9.66 TL

BakerySwap Likidite Havuzları

BakerySwap’ta BAKE token stake edenler pastane (bakery) temalı bir menüden faydalanabilir. Bread’i (ekmek) seçerseniz, daha fazla BAKE kazanmak için BAKE stake edebilirsiniz. Bunun yerine, karşılık gelen BLP tokenları Doughnut (Donat), Waffle, Rolls (Çörek), Croissant (Kruvasan) ve benzeri pastane ürünü havuzlarında da stake edebilirsiniz. Fakat her bir seçenek için potansiyel yatırım getirisinin (ROI) farklı olacağı dikkate alınmalıdır.

bake

BakerySwap Nasıl Kullanılır?

BakerySwap web sitesini ziyaret ederken tüm özellikleri kullanılabilir hale getirmek için uygun bir cüzdanı bağlamanız gereklidir. Bu noktada MetaMask ya da WalletConnect kullanılması önerilmektedir. MetaMask bir Ethereum cüzdanı olsa da BNB Chain ve DApp’lerini de kolayca destekleyebilir. Her şey kurulduktan sonra web sitesindeki ekstra bilgileri görüntüleyebilmek için cüzdanın kilidini açabilirsiniz.

Likidite Ekleme

BakerySwap’a likidite ekleme süreci, Uniswap ve benzeri platformlardakinden farklı değildir. Öncelikle DEX’e likidite eklemeniz ve belirli bir likidite havuzunda yer almak için her iki tokendan da sunmanız gerekir. Likidite sunduktan sonra BAKE farm etmeye başlayabilirsiniz.

Likidite eklemek için üstteki menüden Exchange’e (Borsa) basın ve Pool (Havuz) sekmesini seçin. Daha sonra “Add Liquidity” (Likidite Ekle) düğmesine tıklayın.

bake coin

Daha sonra, likidite sunmak istediğiniz token çiftini seçin. Örneğin BNB ve BAKE’i seçtiğinizde karşılığında BAKE-BNB BLP tokenları alacaksınız.

BLP tokenlarınızı aldıktan sonra “Earning” (Kazanma) sekmesine gitmeli ve BLP tokenlarınıza uyan seçeneği tercih etmelisiniz.

Stake etmek istediğiniz token miktarını girin ve işlemi onaylayın. İşlemin tamamlanmasının ardından sayfadan güvenle ayrılabilirsiniz. İstediğiniz bir zaman geri dönerek ne kadar BAKE kazandığınıza bakabilirsiniz. BLP tokenlarınızı stake ettiğinizde ya da geri çektiğinizde, kazanılan BAKE’ler de otomatik olarak toplanır. Bunun dışında Harvest (Topla) düğmesine tıklayarak kazancınızı manuel olarak da toplayabilirsiniz.

BakerySwap ve NFT

BakerySwap’ın deneyebileceğiniz başka özellikleri de mevcuttur. Bunlardan biri de NFT’lere ulaşmak için kullanabileceğiniz NFT Süpermarketidir. Bunları, blockchain üzerindeki benzersiz, dijital evcil hayvanlar olarak düşünebilirsiniz.
Bir diğer benzersiz özellik ise BakerySwap Launchpad’dir. BSC üzerinde kullanıma sunulan yeni projelere buradan erişebilirsiniz. Fakat Binance Launchpad’in aksine buradakiler “standart” tokenlar yerine NFT’lerdir.

bakeryswap 1

BakerySwap Güvenli mi?

Bugüne kadar BakerySwap’la ilgili herhangi bir sorun raporlanmamıştır. BakerySwap akıllı kontratı denetlenmiştir. Fakat akıllı kontratlara fon yatırmak, denetim sırasında fark edilmemiş hatalar olabileceğinden her zaman için risklidir. Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha yüksek bir tutarı hiçbir zaman yatırmamanız gerekir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner