Yükleniyor...

Bakkt, Bitcoin (BTC) Kullanımı İçin Mobil Uygulama Başlattı

Bakkt, kullanıcılarının Bitcoin (BTC) satın almalarına, satmalarına ve harcamalarına olanak tanıyan mobil uygulamasını piyasaya sürdü.

bakkt

Bakkt, kullanıcılarının Bitcoin (BTC) satın almalarına, satmalarına ve harcamalarına olanak tanıyan mobil uygulamasını piyasaya sürdü.

Kripto para saklama hizmeti veren Bakkt, bu uygulamayı hem Android hem de iOS’ta yayınladı. Böylelikle son derece büyük bir kitleye ulaşım sağlanabilecek.

Bakkt’ın piyasaya sürdüğü bu uygulama ile ödüller kazanabilir, arkadaşlarınıza kripto para gönderebilir ve indirimli hediye kartları satın alabilirsiniz. Uygulama şu anda 200 farklı markaya destek veriyor. Şirketin CEO’su Gavin Michael, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı.

“Ortalama bir tüketici, hediye kartlarından sadakat puanlarına ve Bitcoin’e kadar pek çok dijital varlığa sahip olsa da, bunların değerlerini yeterince takip etme konusunda gerekli araçlardan yoksunlar. Bakkt olarak dijital varlık erişimin genişletme yolculuğumuzun ilk adımı olan bu uygulamayı piyasaya sürmekten ötürü son derece mutluyuz.”

Bakkt’ın ana misyonu, Bitcoin’i güvenli bir biçimde saklamaktır. Bakkt daha önce de Starbucks ile pilot bir uygulama gerçekleştirdi ve Starbucks kartlarını yeniden yüklemelerine de dolaylı bir biçimde olsa da Bitcoin ile kahve satın almalarına olanak tanıdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner