Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’tan Karşılaştırma: Kripto Para mı Tarım Arazisi mi?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Anadolu Ajansı'na ekonomideki son gelişmeleri yorumlarken aynı zamanda kripto paralara da kısa bir biçimde değindi.

yigit bulut

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Anadolu Ajansı’na ekonomideki son gelişmeleri yorumlarken aynı zamanda kripto paralara da kısa bir biçimde değindi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin tüm dünyaya tarımın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini belirten Yiğit Bulut, tarım arazileri hakkında açıklamada bulunurken kripto paralarla arazileri karşılaştırdı. Bulut, tarım arazileri hakkında şunları söyledi:

“Önümüzdeki 10 yılda kendi yediğini üretebilen ülkeler ayakta kalabilecektir. Bazı ülkelerde sentetik et tartışmaları var. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) büyükbaş hayvanların yasaklanması konusunda ülkelere baskı yapıyor. Bütün bunlar, aslında, yeni bir dünya düzeninin geldiğini gösteriyor. Türkiye verimli topraklar bakımından zengin bir ülke. Önümüzdeki 10 yılda en önemli bakanlığın Tarım Bakanlığı olacağını düşünüyorum. Beslenemezseniz, kendi gıdanızı üretemezseniz, yeni dünya düzeninin esiri olursunuz. O nedenle Türkiye’nin, tarım ve gıda politikalarının daha da geliştirilerek tam bir tarım ülkesi haline gelmesi gerekiyor.”

Yatırım Araçlarıyla Tarım Arazilerini Karşılaştırdı

Yiğit Bulut, tarım arazilerinin ileride en önemli değerler haline geleceğini belirtirken son dönemin en popüler yatırım araçlarından birisi olan kripto paralarla bir karşılaştırmasını da yaptı. Bulut, şunları söyledi:

“Lütfen tarım arazilerini imara açmayın. Tarım arazileri önümüzdeki yıllarda en kıymetli varlık olacak. Bana ’10 sene sonra avro, dolar, altın, kripto para ve tarım arazisi mi daha değerli olacak?’ diye sorarsanız cevabım ‘tarım arazisi’ olacaktır. Tarım arazileri tarla olarak kalmalı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner