Anasayfa Altcoinler Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Vadeli İşlem Piyasasının Neden Geciktiği Belli Oldu

Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Vadeli İşlem Piyasasının Neden Geciktiği Belli Oldu

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange’in beklenen kripto para ticaret platformu Bakkt, yüksek servetli bireylerden hedge fonlara kadar önemli kurumsal yatırımcı dalgasını tetikleyeceği düşünülerek büyük merakla bekleniyor. Ancak Bakkt hala lanse edilebilmiş değil.

Bakkt, şu anda Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından inceleniyor ve fiziksel olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılması için onay bekliyor.

Bloomberg’in haberine göre, isimsiz kaynaklar, platformun lansmanının gecikmesinin ilk ve en önemli nedeninin Bakkt’ın müşterileri için kripto para saklama hizmeti sunacak olması olduğunu söylüyor. Düzenleyicinin gerekliliklerini yerine getirmek ve tam uyumlu olmak için Bakkt’ın CFTC’nin koyduğu kuralları karşılaması gerekiyor. Bu kurallar, müşterilerin fonlarının Bakkt yerine bir bankaya veya bir emanet şirketine yatırılmasını şart koşuyor.

Haberde Bakkt’ın düzenleyici onayı almak için yaptığı planlarıyla ilgili şu ayrıntılar paylaşıldı:

ICE, CFTC’nin kurallarını karşılamak için Bakkt’ın müşterilerin token’larının velayetini elinde bulundurmasına izin verecek New York mali düzenleyicilerinden bir lisans almayı düşünüyor.

ICE’nin devlet lisansı alması durumunda yine de Bakkt projesinde CFTC’den onay alınması gerekiyor.

Başlangıçta Bakkt’ın geçen yılın sonunda lanse edilmesi bekleniyordu. Ancak düzenleyiciler tarafından devam eden incelemeler lansman tarihinin birkaç kez değişmesine neden oldu. Lansman en son 2019’un sonunda denilerek ertelendi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.215,970.67%