Yükleniyor...

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Bir Günde 4.8 Milyon Dolara Ulaştı

Bakkt, Bitcoin fiyatlarında keskin bir düşüşün ardından dün günlük işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi.

Gözetim Hizmeti Bakkt Warehouse

Bakkt, Bitcoin fiyatlarında keskin bir düşüşün ardından dün günlük işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi.
Kripto para ve türevleri borsası Bakkt’ın vadeli işlem hacmi dün rekor seviyeye yükseldi. Kullanıcılar bu artan volatiliteden tam anlamıyla yararlandı ve borsadan 4,8 milyon dolar değerinde 640 Bitcoin aldılar. Hızlanma, Bitcoin’in fiyatı dün beş dakika içinde 500 dolar düştüğü için başladı. Mark Zuckerberg‘in Senato ifadesi sonrasında Bitcoin, 7 bin 300 dolara düştü. Ani düşüşün ardından, Decrypt’in bildirdiği gibi 2,2 milyon dolar değerinde 296 Bitcoin birkaç saat içinde işlem gördü. Ancak, gün içinde işlem daha da arttı ve 9 Ekim’de önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 224 Bitcoin’in kırılmasıyla düştü. Aslında, dünün hacmi önceki günden altı kat daha büyüktü.

Bakkt İşlem Hacmi Daha da Artabilir

Bakkt’ın işlem hacmi hakkında düzenli güncellemeler sunan bir Twitter botu, eğer bu süreç devam ederse, gün sonuna kadar 3 bin 67 Bitcoin’e (22.7 milyon dolar) ulaşacağını tahmin ediyor. Bakkt geçen ay, bir yıl gecikmeden sonra başlatıldı, ancak CFTC onaylı vadeli işlem sözleşmesinin ilk işlem hacmi beklenenden çok daha düşüktü. Ancak, bu sürpriz değildi. Blockstream CEO’su Adam Back, lansmandan sonra “Bitcoin’i satın almak için yeni bir yöntem ekleyerek daha fazla kurumun kullanabileceği düzenlenmiş bir piyasa oluşturuyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner