Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Bir Günde 4.8 Milyon Dolara Ulaştı

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Bir Günde 4.8 Milyon Dolara Ulaştı

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Bakkt, Bitcoin fiyatlarında keskin bir düşüşün ardından dün günlük işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi.
Kripto para ve türevleri borsası Bakkt’ın vadeli işlem hacmi dün rekor seviyeye yükseldi. Kullanıcılar bu artan volatiliteden tam anlamıyla yararlandı ve borsadan 4,8 milyon dolar değerinde 640 Bitcoin aldılar. Hızlanma, Bitcoin’in fiyatı dün beş dakika içinde 500 dolar düştüğü için başladı. Mark Zuckerberg‘in Senato ifadesi sonrasında Bitcoin, 7 bin 300 dolara düştü. Ani düşüşün ardından, Decrypt’in bildirdiği gibi 2,2 milyon dolar değerinde 296 Bitcoin birkaç saat içinde işlem gördü. Ancak, gün içinde işlem daha da arttı ve 9 Ekim’de önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 224 Bitcoin’in kırılmasıyla düştü. Aslında, dünün hacmi önceki günden altı kat daha büyüktü.

Bakkt İşlem Hacmi Daha da Artabilir

Bakkt’ın işlem hacmi hakkında düzenli güncellemeler sunan bir Twitter botu, eğer bu süreç devam ederse, gün sonuna kadar 3 bin 67 Bitcoin’e (22.7 milyon dolar) ulaşacağını tahmin ediyor. Bakkt geçen ay, bir yıl gecikmeden sonra başlatıldı, ancak CFTC onaylı vadeli işlem sözleşmesinin ilk işlem hacmi beklenenden çok daha düşüktü. Ancak, bu sürpriz değildi. Blockstream CEO’su Adam Back, lansmandan sonra “Bitcoin’i satın almak için yeni bir yöntem ekleyerek daha fazla kurumun kullanabileceği düzenlenmiş bir piyasa oluşturuyor” ifadelerini kullanmıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar