Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri için Beklenen Duyuruyu Yaptı!

Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri için Beklenen Duyuruyu Yaptı!

ABONE OL:google-news

Intercontinental Exchange’ın beklenen Bitcoin platformu Bakkt, günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin kullanıcı kabul testi 22 Temmuz’da başlayacağını duyurdu.

Bakkt’ın Medium’da paylaştığı blog yazısında, şirketin baş işletme görevlisi Adam White platformun ana şirketi tarafından listelenecek ve işlem görecek olan Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testinin başlayacağını ifade etti.

Bakkt, geçtiğimiz ay Temmuz ayında teste başlanacağını duyurmuştu, ancak belirli bir tarih vermemişti. Test tarihine ek olarak ICE Bakkt’ın aylık sözleşmesi için yeni detaylar verdi ve günlük sözleşmesinin sözleşme özelliklerini güncelledi.

Her iki sözleşme de Bitcoin başına minimum 2,50 dolar fiyat volatilitesi görebilecek (1 BTC’nin bulunduğu her bir sözleşme için). İşlemler, Bitcoin başına 0,01 doları ile gerçekleştirilebilecek ve bu 12 ay (aylık sözleşme için) veya ardışık 70 geçerli sözleşme tarihine (günlük sözleşme için) kadar devam edebilecek.

Her iki sözleşme için nihai uzlaşma Bakkt Warehouse’da olacak.

ICE’nin ilk olarak geçen yıl duyurduğu Bakkt platformu fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak. CME Group’un sunduğu nakit sözleşmelerin aksine, müşteriler sözleşmenin sona ermesinde Bitcoin’in fiyatına eşdeğer fiat para almak yerine gerçek Bitcoin alacaklar.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar