Anasayfa Bitcoin (BTC) Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri için Beklenen Duyuruyu Yaptı!

Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri için Beklenen Duyuruyu Yaptı!

Intercontinental Exchange’ın beklenen Bitcoin platformu Bakkt, günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin kullanıcı kabul testi 22 Temmuz’da başlayacağını duyurdu.

Bakkt’ın Medium’da paylaştığı blog yazısında, şirketin baş işletme görevlisi Adam White platformun ana şirketi tarafından listelenecek ve işlem görecek olan Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testinin başlayacağını ifade etti.

Bakkt, geçtiğimiz ay Temmuz ayında teste başlanacağını duyurmuştu, ancak belirli bir tarih vermemişti. Test tarihine ek olarak ICE Bakkt’ın aylık sözleşmesi için yeni detaylar verdi ve günlük sözleşmesinin sözleşme özelliklerini güncelledi.

Her iki sözleşme de Bitcoin başına minimum 2,50 dolar fiyat volatilitesi görebilecek (1 BTC’nin bulunduğu her bir sözleşme için). İşlemler, Bitcoin başına 0,01 doları ile gerçekleştirilebilecek ve bu 12 ay (aylık sözleşme için) veya ardışık 70 geçerli sözleşme tarihine (günlük sözleşme için) kadar devam edebilecek.

Her iki sözleşme için nihai uzlaşma Bakkt Warehouse’da olacak.

ICE’nin ilk olarak geçen yıl duyurduğu Bakkt platformu fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak. CME Group’un sunduğu nakit sözleşmelerin aksine, müşteriler sözleşmenin sona ermesinde Bitcoin’in fiyatına eşdeğer fiat para almak yerine gerçek Bitcoin alacaklar.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları