Yükleniyor...

Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri için Beklenen Duyuruyu Yaptı!

Intercontinental Exchange'ın beklenen Bitcoin platformu Bakkt, günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin kullanıcı kabul testi 22 Temmuz'da başlayacağını duyurdu.

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri

Intercontinental Exchange’ın beklenen Bitcoin platformu Bakkt, günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin kullanıcı kabul testi 22 Temmuz’da başlayacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bakkt’ın Medium’da paylaştığı blog yazısında, şirketin baş işletme görevlisi Adam White platformun ana şirketi tarafından listelenecek ve işlem görecek olan Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testinin başlayacağını ifade etti.

Bakkt, geçtiğimiz ay Temmuz ayında teste başlanacağını duyurmuştu, ancak belirli bir tarih vermemişti. Test tarihine ek olarak ICE Bakkt’ın aylık sözleşmesi için yeni detaylar verdi ve günlük sözleşmesinin sözleşme özelliklerini güncelledi.

Her iki sözleşme de Bitcoin başına minimum 2,50 dolar fiyat volatilitesi görebilecek (1 BTC’nin bulunduğu her bir sözleşme için). İşlemler, Bitcoin başına 0,01 doları ile gerçekleştirilebilecek ve bu 12 ay (aylık sözleşme için) veya ardışık 70 geçerli sözleşme tarihine (günlük sözleşme için) kadar devam edebilecek.

Her iki sözleşme için nihai uzlaşma Bakkt Warehouse’da olacak.

ICE’nin ilk olarak geçen yıl duyurduğu Bakkt platformu fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak. CME Group’un sunduğu nakit sözleşmelerin aksine, müşteriler sözleşmenin sona ermesinde Bitcoin’in fiyatına eşdeğer fiat para almak yerine gerçek Bitcoin alacaklar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x