Yükleniyor...

Bakkt, Haftalardır Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Arcane Research, geçtiğimiz yedi gün boyunca Bakkt istatistiklerine ve Bitcoin'in fiyat hareketlerine değinirken, hem borsalarda hem de P2P platformlarında kripto para birimi piyasası faaliyetlerinden bahseden haftalık güncelleme raporunu yayınladı.

bakkt rekor kırıyor

Arcane Research, geçtiğimiz yedi gün boyunca Bakkt istatistiklerine ve Bitcoin‘in fiyat hareketlerine değinirken, hem borsalarda hem de P2P platformlarında kripto para birimi piyasası faaliyetlerinden bahseden haftalık güncelleme raporunu yayınladı.

Bakkt Hacmi Bu Hafta Yüzde 33 Daha Düşük

Arcane’in araştırma ekibi Bakkt’ın aylık Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmelerine ilişkin haftalık verilerini analiz etti. Analize göre Bakkt, sadece geçtiğimiz hafta dışında diğer tüm haftalarda rekor kırdı. Bakkt’ın toplam haftalık hacmi 10.022 BTC’de kapanırken, son yedi gündeki hacmin önceki haftaya göre yüzde 33 daha düşük olduğu görüldü.

Raporda ayrıca, Bitcoin’in P2P (eşten eşe) pazarının, son birkaç yıldaki fiyat dalgalanmalarından etkilenmeyen, neredeyse lineer bir büyüme gösterdiğine değinildi. Bulguya rağmen, çoğu borsada 2017 yılında ulaşılan zirvelere kıyasla nispeten düşük hacimler sağlandığı bildirildi. Arcane Research, raporda altcoinlerin her iki yönde de hareket ettiğini belirtti. İlk üç kripto para birimi olan BTC, ETH ve XRP, XRP’de bugüne kadar yüzde 40’lık bir düşüş yaşansa da, piyasa kapitalizasyonu açısından haftalık artışlar kaydedildi. Ek olarak, raporda ETH, XRP ve S & P500’in Bitcoin’le artan bir korelasyon yaşadıklarını ve altın korelasyonun geçen haftadan bu yana hafifçe düştüğünü belirtildi. Arcane Research ayrıca piyasa duyarlılığının değişken göründüğünü ve piyasanın kararsız kalırken yükseliş eğiliminde olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner