Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bakkt'ın İlk Bitcoin Vadeli İşlemi Gerçekleştirildi!

Bakkt’ın İlk Bitcoin Vadeli İşlemi Gerçekleştirildi!

ABONE OL:google-news

Uzun zamandır beklenen Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri faaliyetine başladı. Bakkt’ın Bitcoin Warehouse’da işlenen Bakkt günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlemlerini teklif eden ICE Futures artık ABD’de aktif olarak işlem görüyor.

Bakkt’ın ticaret platformuyla ilgili yaptığı resmi duyuruda  “Biz faaliyete geçtik. İlk Bitcoin Vadeli işlemi 10 bin 115 dolardan yapıldı.” ifadesi yer alıyor.

Bakkt, müşterilerine yasal açıklık ve güvenlik sunmayı öncelik edinmiş bir platform ve yasal kaygılar nedeniyle önceden öngörülen lansman sürelerindeki sayısız gecikmeden sonra, şirket ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) yeşil ışık aldı ve saklama hizmetinin de yapılmasına karar verdi.

Platformda fiziksel teslimli günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ICE Futures US ve ICE Clear US ile ortaklaşa sözleşmeler sunuluyor. Bakkt, sözleşmesi süresi dolan müşterilerine nakit yerine Bitcoin‘e yerleşmelerini sağlayan, ABD’li gözetleyicilerinden onay alan türünün ilk örneği konumunda.

Bakkt’ın resmi web sitesine göre, platformun sıcak ve soğuk cüzdanları lider bir global taşıyıcıdan 125 milyon dolarlık bir sigorta poliçesi kapsamında yer alıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar