Yükleniyor...

Bakkt’ın İlk Bitcoin Vadeli İşlemi Gerçekleştirildi!

Uzun zamandır beklenen Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri faaliyetine başladı.

Bakktın İlk Bitcoin Vadeli İşlemi Gerçekleştirildi

Uzun zamandır beklenen Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri faaliyetine başladı. Bakkt’ın Bitcoin Warehouse’da işlenen Bakkt günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlemlerini teklif eden ICE Futures artık ABD’de aktif olarak işlem görüyor.

Bakkt’ın ticaret platformuyla ilgili yaptığı resmi duyuruda  “Biz faaliyete geçtik. İlk Bitcoin Vadeli işlemi 10 bin 115 dolardan yapıldı.” ifadesi yer alıyor.

Bakkt, müşterilerine yasal açıklık ve güvenlik sunmayı öncelik edinmiş bir platform ve yasal kaygılar nedeniyle önceden öngörülen lansman sürelerindeki sayısız gecikmeden sonra, şirket ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) yeşil ışık aldı ve saklama hizmetinin de yapılmasına karar verdi.

Platformda fiziksel teslimli günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ICE Futures US ve ICE Clear US ile ortaklaşa sözleşmeler sunuluyor. Bakkt, sözleşmesi süresi dolan müşterilerine nakit yerine Bitcoin’e yerleşmelerini sağlayan, ABD’li gözetleyicilerinden onay alan türünün ilk örneği konumunda.

Bakkt’ın resmi web sitesine göre, platformun sıcak ve soğuk cüzdanları lider bir global taşıyıcıdan 125 milyon dolarlık bir sigorta poliçesi kapsamında yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x