Yükleniyor...

Bakkt’ın CEO’su Amerikan Senatosunda Koltuk Sahibi Olabilir!

Vadeli işlem platformu Bakkt'ın CEO'su Kelly Loeffler, kısa süre içerisinde Georgia Senatosu’nda koltuk sahibi olabilir.

Bakktın CEOsu Amerikan Senatosunda Koltuk Bulabilir

Vadeli işlem platformu Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, kısa süre içerisinde Georgia Senatosu’nda koltuk sahibi olabilir. Georgia Valisi Brian Kemp tarafından desteklenen Kelly Loeffler, eyalet senatosunda yer almak için Senatör Johnny Isakson’un yerine aday gösterildi.

Johnny Isakson, bu yılın sonunda sağlık nedenlerinden ötürü senatodan ayrılacağını açıklamıştı. Isakson’un bu açıklamasının ardından Cumhuriyetçi Parti üyeleri yerini dolduracak aday arayışına girdiler.

Kaynakların aktardığı bilgilere göre ABD Başkanı Donald Trump’ın bu koltuğu geçici olarak Kongre Üyesi Doug Collins’in doldurmasını istiyordu ancak  Cumhuriyetçi Parti üyeleri bunun yerine farklı bir adayla ilgilenmeye başladılar. Cumhuriyetçi Parti yetkilileri, parti bünyesindeki kadınlara daha fazla imkan tanıyabilmek için bir kadın adayı incelemeye başladılar.

Cumhuriyeti Parti üyelerinin Georgia Valisi Brian Kemp’in de desteğiyle Bakkt’ın CEO’luğunu üstlenen Kelly Loeffler’i değerlendirdikleri bildiriliyor. Konu hakkında çıkan iddialara göre senatodaki koltuk teklifi önümüzdeki hafta Loeffler’e götürülecek. Loeffler’in senatoya girip girmeyeceği, girmesi halinde Bakkt’ın liderliğini kimin üstleneceği henüz bilinmiyor. Bakkt’ın CEO’luğunu yapmış bir ismin Amerikan senatosunda yer almasının kripto para sektörü için genel olarak olumlu olacağı değerlendiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner