Anasayfa Bitcoin Haberleri Doğruluğu İspatlanmış Grafiğe Göre Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Gidiyor!

Doğruluğu İspatlanmış Grafiğe Göre Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Gidiyor!

ABONE OL:google-news

Mayıs 2020’de üçüncü Bitcoin yarılanma (halving) etkinliği gerçekleşecek. Üçüncü yarılanma etkinliği ile blok başı verilen madencilik ödülü yarı yarıya azalacak ve 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Yani madenciler çıkardıkları her blok için yüzde 50 daha az BTC ödülü alacaklar. Bitcoin böylece daha ender bulunan bir dijital varlık haline gelecek.

Yarılanma Etkinliği Enflasyonu Önlemek İçin Yapılıyor

Yarılanma Bitcoin’in kurucusu tarafından enflasyonu önlemek için Bitcoin algoritmasına eklendi. Ancak, John McAfee’nin iddiasıyla 7 milyon BTC’nin sonsuza dek kaybolduğunu düşünecek olursak şimdiden ilk deflasyonist para Bitcoin olarak adlandırılabilir.

Yarılanma Bitcoin’i 100.000 Dolara Ulaştırabilir Mi?

Twitter’da yaklaşık 40.000 takipçisi bulunan ve bir kripto tutkunu olan ‘Crypto Einstein’ (@BitcoinEinstein), her yarılanmadan sonra (dört yılda bir olmak üzere) Bitcoin fiyatının yükselişini gösteren bir tablo yayınladı.

Grafik, Bitcoin’in 2017 Aralık ayı sonlarında yaşanan en yüksek seviyenin bir yıl önce meydana gelen yarılanma ile büyük ölçüde eşleştiğini doğruluyor.

Yaklaşan yarılanmadan sonra bazıları birçok madencinin cihazını kapatacağından dolayı Bitcoin’in fiyatının düşeceğine inanırken, bazıları ise yarılanma ile Bitcoin fiyatının artacağına inanıyor. Beklenen söz konusu yükseliş için de yarılanmadan ziyade ABD’nin borcunun büyümesinin ve daha fazla parasal gevşeme programı beklentisinin etkili olacağı düşünülüyor.

Yukarıdaki grafik üçüncü (Mayıs 2020) yarılanma ile Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine, 100.000 dolara ulaşacağını gösterirken, dördüncü yarılanma ile Bitcoin fiyatının 300.000 dolara kadar yükseleceğini gösteriyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,360TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar