Yükleniyor...

Balina harekete geçti: Spot Bitcoin ETF’ler sonrası hamle!

Bir balina, ortalama 19 bin 337 dolardan biriktirdiği Bitcoin'leri (BTC) spot ETF onayı sonrası Binance'e yatırdı.

Balina BTC

Bir balina, ortalama 19 bin 337 dolardan biriktirdiği Bitcoin’leri (BTC) spot ETF onayı sonrası Binance’e yatırdı.

Kripto para piyasasının 2022 Eylül’den bu yana merakla beklediği spot Bitcoin ETF’ler geçtiğimiz gün işleme başladı. İlk işlem gününde 4,5 milyar dolardan fazla hacim elde eden spot Bitcoin ETF’ler, kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı. Diğer taraftan spot ETF’lerin onaylanması ve işleme alınmasıyla birlikte balinalar da harekete geçti.

Lookonchain’in verilerine göre bir balina uzun süredir biriktirdiği BTC’leri onay sonrası Binance’e yatırdı. Lookonchain, balinanın satış yapmak amacıyla bu işlemi gerçekleştirdiğini belirtti. Balina bu işlemden 75 milyon dolar kazanç elde etti.

Spot Bitcoin ETF onayı ile kâr satışı geldi!

Lookonchain’in zincir üstü verilerine göre, bir balinadan spot Bitcoin ETF onayı sonrası kâr satışı geldi. Balina, uzun süredir portföyünde tuttuğu BTC’leri Binance’e aktardı. Lookonchain’e göre balinanın net kazancı 75 milyon dolar oldu.

Lookonchain’in ele aldığı balina, 7 Ekim 2022 ile 29 Aralık 2023 tarihleri arasında Binance’ten ortalama 19.337 dolardan 2.742 BTC çekti. Balinanın bu BTC’ler için maliyeti 53 milyon dolar oldu. Özellikle aylardır süren spot Bitcoin ETF gündemi, balinanın birikiminde önemli kriter oldu.

10 Ocak’ta onaylanan ve 11 Ocak’ta işleme başlayan spot Bitcoin ETF’ler, kripto yatırımcılarını iştahlandırdı. Ancak bu balina, uzun süredir biriktirdiği BTC’leri satarak kâr aldı. Lookonchain, balinanın 2.742 BTC’yi onay sonrası Binance’e yatırdığını ve muhtemelen satış yaptığını bildirdi.

Balinanın 53 milyon dolar maliyetle biriktirdiği 2.742 BTC’nin işlem saatinde değeri 127,5 milyon dolar seviyesindeydi. Lookonchain, balinanın bu işlem ile birlikte 75 milyon dolar kazandığını ifade etti.

Spot Bitcoin ETF gündeminin yavaşlamasıyla birlikte balinaların kâr satışı yapıp yapmayacağı merak konusu haline geldi. Arthur Hayes gibi kripto uzmanları, onay sonrası bir düzeltme beklediklerini dile getirmişlerdi. Ancak kripto piyasasında henüz bir kâr satışı düşüşü gerçekleşmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner