Yükleniyor...

Balinalar Bitcoin (BTC) Fiyatını Düşürürken Kripto Para Piyasasından 25 Milyar Dolar Silindi!

Güçlü bir haftadan sonra piyasa büyük bir geri çekilme gerçekleştirdi.

Balinalar Bitcoin BTC Fiyatını Düşürdü ve Kripto Para Piyasasından 25 Milyar Dolar Silindi

Güçlü bir haftadan sonra piyasa büyük bir geri çekilme gerçekleştirdi. Son 24 saat içinde piyasa kayıpları 25 milyar doları aştı. Birçok kripto para birimi haftalık kazançlarını sildi ve Bitcoin %10’dan fazla düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC) Balinaları Harekette

Bitcoin kısa bir süre önce 10.000 dolar seviyesine dokunmuş ve yükseliş eğilimini güçlendiriyordu. Ancak yazım zamanında 8.000 dolar seviyesinin ortalarında duruyor.

Piyasadaki düşüş öngörülebilirdi. Popüler analist Josh Rager daha önce balinaların yakında harekete geçebileceği konusunda uyarmıştı. Bitcoin’in 10 bin doların üzerine çıkabileceğini tahmin eden Rager, balinaların tetikleyebileceği bir fiyat çöküşünün de olabileceğini söylemişti.

Görünüşe göre, balinalar BTC pozisyonlarını tasfiye etti ve Bitcoin, 9.570 dolardan 8.570 dolara 30 dakikadan kısa bir süre içinde düştü. Dr. Doom adıyla bilinen Nouriel Roubini, piyasaların her zamanki gibi balinaların kontrolü altında olduğunu ve başka bir pump ve dump olayının gerçekleştiğini söyledi.

Öyle görünüyor ki Bitcoin 10.000 doları geçmeden önce bir birikim aşamasına girdi. Son 24 saat içinde başka bir gelişme yaşanmadığı için işler BTC lehine gözüküyor.

Ancak Bitcoin halving’e (yarılanma) iki gün kala yaşanan kaza birçok yatırımcının hevesini kıracağa benziyor. Bitcoin’in 10 bin doların üzerinde kalamaması ve güçlü bir yükseliş eğiliminde olduğuna yatırımcıları ikna edememesi piyasada gergin bir hava oluşturdu. Bitcoin yarılanma sonrası yükselecekse, son düşüş çok fazla birikim gerektirecektir.

Bitcoin (BTC) Halving Öldü Mü?

10 bin dolarlık pozisyon şimdi halving’ten önce imkansız görünüyor. Çoğu yatırımcı, yükseliş konusunda iyimserdi ve sonuç olarak güçlü bir yükseliş trendi olduğunu doğruladı. Ancak bu gecikmiş olsa da, analistler son düşüşün hiçbir şekilde bir eğilim değişikliğine neden olmadığını söylüyorlar.

Kripto topluluğu, Bitcoin’in 8.500 dolar seviyesinde bir dip bulduğu konusunda iyimser ve esas olarak BTC’nin yeniden toplanma yoluyla güçlü bir geri dönüş yapacağına inanıyor.

Balinalar bu seviyelerde alım yapmaya başladıkça Bitcoin’in yeşile dönmesi ve 10.000 dolarlık seviyelerin geçilmesi bekleniyor. Ancak Bitcoin kısa sürede yeşile dönmezse spekülatörler çıkabilir ve BTC fiyatında daha fazla kanamaya sebep olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner