Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Çakılırken Kurumsal Yatırımcılar Düşüşü Satın Alıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, büyük borsalarda 10.

Bitcoin BTC Fiyatı Çakılırken Kurumsal Yatırımcılar Düşüşü Satın Alıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, büyük borsalarda 10.000 dolardan 8.100 dolara düşerek yüzde 19 oranında değer kaybetti. Satış o kadar yoğundu ki Coinbase düşüşün ortasında geçici olarak devre dışı kaldı. Ancak, önemli veriler kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına sabırla yatırım yaptığını gösteriyor.

Bitcoin Trust ürününü sunan Grayscale, yönetim altındaki varlıklarının (AUM) son birkaç gün içinde 3.7 milyar dolara yükseldiğini açıkladı.

CME açık faizindeki belirgin artış ve Grayscale Bitcoin Trust’a yönelik artan talep, kurumların BTC’nin son trendinden etkilenmediğini göstermektedir.

Paul Tudor Jones Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Referans Oldu

Kripto para endüstrisi, makro yatırım efsanesi Paul Tudor Jones’ın Bitcoin yatırımcısı olduğunu duyduğunda adeta büyülendi ve birçok yatırımcı için bu haber referans oldu.

Paul Tudor Jones’ın yorumları buzdağının görünen kısmı olabilir. Veriler, son birkaç ay içinde kripto para birimine sahip olmak için hareket eden önemli bir miktarda yatırımcı olabileceğini gösteriyor.

Jones’un BTC’ye onay vermesi kurumsal yatırımcıların çılgınca BTC satın almalarına yol açacağına inanılıyor. Bitcoin’in 2020’nin en düşük seviyesi olan 3.800 dolardan 10.100 dolara kadar göz kamaştırıcı bir ralli yaşaması, muazzam bir küresel türbülansa zemin hazırladı.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’e Orta ve Uzun Vadeli Yatırım Yapıyorlar

Küresel belirsizlik karşısındaki gücü, “sabit kıymet” olarak adlandırılan değerini artırdı ve aynı zamanda yüksek performanslı varlıklara maruz kalmaya hevesli büyük yatırımcıların dikkatini çekti.

Skew verilerine göre, geçtiğimiz iki ay boyunca Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik CME’ye açık ilgi patladı ve geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 milyar dolara ulaştı.

Yatırım hacimleri, kurumsal yatırımcıların Bitcoin ticareti yapmaya daha az ilgi duyduklarını, ancak dijital varlığa orta veya uzun vadeli yatırım yapmaya hevesli olduklarını gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner