Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatındaki Keskin ve Ani Düşüş BTC’yi Riskli Alana Yaklaştırdı: “Emniyet Kemerlerinizi Bağlasanız İyi Olur!”

CoinMarketCap tarafından derlenen verilere göre Bitcoin (BTC) bir anda yaklaşık 9.

Bitcoin Fiyatındaki Keskin ve Ani Düşüş BTC’yi Riskli Alana Yaklaştırdı

CoinMarketCap tarafından derlenen verilere göre Bitcoin (BTC) bir anda yaklaşık 9.600 dolardan 8.600 dolara kadar düştü. Yazım zamanında ise son 24 saatte %11,42’lik bir değer kaybıyla 8.643 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) 8.400 Doların Üzerinde Kalmalı

Analist Josh Rager, olumsuz yönde daha büyük bir hareketin önüne geçmek için BTC’nin 8.400 doların üzerinde kalması gerektiğini söyledi:

Bitcoin ani bir şekilde düşerek tehlikeli bölgelere geldi. 9.100 dolar önemli bir kilit alandı ancak Bitcoin burada tutunamadı. Şimdi en önemli alan 8.400 dolar seviyesi gibi görünüyor. Eğer BTC bu alanın altına düşerse kolayca 7.000 dolar seviyelerine inebilir. Bu sebeple daha fazla dalgalanma bekliyoruz, emniyet kemerlerini bağlasanız iyi olur.

Her şeye rağmen 4 saatlik güzel bir mum oluştu ve alıcılar ilgi göstermeye başladı. Bitcoin böyle devam ederse daha çok avantaj sağlayabilir, ancak asıl avantajı 8.600 doların üzerinde kalmayı başararak sağlayabilir.

Bitcoin (BTC) Altcoin’leri Etkiledi

Bu çöküşe Bitcoin’in ilk düzeltmesi diyebiliriz. 12 Mart kazasından sonra BTC önemli kayıplar vermeden 4.000 dolar seviyelerinden 10.000 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Ancak halving öncesi bu kayıplar yatırımcıların moralini bozmuş gözüküyor. Zira peş peşe gelen yükselişler boğa koşusunun halving gerçekleşene kadar devam edeceğini düşündürüyordu. Fakat BTC, sadece kendini yakmadı aynı zamanda altcoin’leri de etkiledi. Her zaman olduğu gibi altcoin’ler de BTC düşüşünü izleyerek %10’dan fazla değer kaybetti.

Halving sonrası düşüşler bekleniyordu ancak etkinlikten önce gelen değer kayıpları olumlu havayı değiştirebilir ve panik dalgaları oluşturabilir. Bu süre zarfında herhangi bir gelecek olumsuz haberde çığ etkisiyle kayıpları arttırabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner