Yükleniyor...

Balinalar, Bitcoin (BTC) İçin Olumlu Piyasa Duygusunu Ortaya Çıkardı

10.

Balinalar Bitcoin BTC İçin Olumlu Piyasa Duygusunu Ortaya Çıkardı

10.000 dolar seviyesinin testiyle başlayan ciddi durgunluk, yatırımcıları ve trader’ları Bitcoin düşmeye devam ettikçe rahatsız ediyor. Açıkçası, tüm bu reddetmeler piyasa duyguları için iyi bir şey değildir ancak ayıların kapsamlı bir düzeltme yapamadıkları da dikkat çekicidir.

BTC, 21 Mayıs’tan bu yana ilk kez günlük 12-EMA ve 26-EMA’yı kaybetti. Neyse ki, 12 Mart’tan bu yana oluşturulan uzun vadeli trend çizgisi hala sağlam. 11 Mayıs’ta kurulan son trend çizgisi de hasar görmedi ki bu da Bitcoin’in genel olarak hala yükselişte olduğu anlamına gelir.

Toplam hacimdeki düşüş devam ediyor, ancak Bitcoin için her şey kötü değil. Bazı temel göstergeler son derece iyimser ve Bitcoin’in nihayet 10.000 dolarlık bu boşluğu alabileceğini gösteriyor.

Pozitif Temel Metrikler Bitcoin’e (BTC) Yardımcı Olacak Mı?

En son Santiment istatistiklerine göre, Bitcoin balinalarının sayısı artmaya devam ediyor. 3 Haziran’dan bu yana, 100 ila 1000 BTC içeren 70’ten fazla yeni adres ağa katıldı.

Fark edilir büyüme, birçok insanın Bitcoin tutmak istediğini gösteriyor. Çoğu kripto para borsasında long pozisyonlarının short oranına bakıldığında, long pozisyonları oldukça net bir şekilde öndedir.

Ortalama olarak, sadece %18 short pozisyonlara kıyasla yaklaşık %82 long pozisyonu bulunuyor. Ethereum için bu sayı daha da yüksek. Örneğin, BitMEX’te Ethereum, %91,4 long pozisyonuna sahipken %8,6 short pozisyonuna sahiptir.

Bitcoin lehine diğer önemli temel metrikler, borsalardaki Bitcoin sayısı ve aktif adres sayısıdır. Kripto para borsaları, son 3 ay içinde Bitcoin çekme işlemlerinde önemli bir artış gözlemledi.

Bu birçok insanın Bitcoin’lerini kişisel cüzdanlarının içinde tutmak istediği ve böylece onları saklamaya hazır oldukları ve satış yapmakla ilgilenmedikleri anlamına gelir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner