Yükleniyor...

Bitcoin’de Zorlu Test! BTC, 7.000 Dolar Seviyelerine Geri Döner Mi?

Hafta sonunda boğalar iyimserdi, çünkü Bitcoin anahtar desteğin üzerinde kalmayı başardı.

Bitcoin Zorlu Bir Test İle Karşı Karşıya BTC 7.000 Dolar Seviyelerine Geri Döner Mi

Hafta sonunda boğalar iyimserdi, çünkü Bitcoin anahtar desteğin üzerinde kalmayı başardı. Bitcoin’in (BTC) hafta içi 10.000 dolar seviyelerinden 9.300 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ise yatırımcıların paniklemesine sebep oldu. Ancak 9.300 bin dolardan 9.500 dolara yakın bir toparlanma çoğu kişiye güven verdi ve fiyatların istikrarlı olduğu konusunda iyimserlik oluşturdu. Bir sonraki mantıklı hareket, 9.600 doların üzerine çıkmak ve potansiyel olarak 9.800 dolarlık direnci yeniden test etmektir.

Bitcoin (BTC) 7.000 Dolar Seviyelerine Gerileyebilir

Ancak Bitcoin 9.500 doların biraz altında sıkıştı ve yana doğru hareket ediyor gibi görünüyor. Son trendler, Bitcoin’in yeni haftaların başında genellikle yeni düşükleri test ettiğini gösteriyor.

Bu hafta sonundan itibaren, yanlara doğru hareket, düşük hacim ve titrek yatırımcı güveni daha büyük bir düşüşe neden olabilir. Bazı analistler, en son düşüşün bir uyarı olduğunu ve bir sonrakinin Bitcoin’i 7 bin dolar seviyelerine kadar düşüreceğini öne sürdü. Tanınmış analist Josh Rager, başarısız bir kopuşun sonunda Bitcoin’i 7 bin dolara kadar götüreceğini belirten birkaç analistten biri oldu.

Ancak trendler kırılabilir ve geri döndürülebilir. Gerçek şu ki, Bitcoin hala bir ayı piyasası trend çizgisinin üzerinde duruyor ve yatırımcılar kilit direnç altında konsolide olmaya devam ediyor. Bu en azından yeni düşükler oluşmadan önce bir toparlanmayı kolaylaştıracaktır.

Ayrıca, daha önce de belirtildiği gibi, balina aktivitesindeki birikim artışı, net bir iyimserlik işareti olarak algılanıyor ve yakında 10 bin dolara bir koşu şansını oluşturuyor.

J.P Morgan’dan Bitcoin’e Destek

Bitcoin’in bir yatırım ürünü olarak güvenilirliği, JPMorgan’ın yakın tarihli onayı ile daha da artırıldı. Yıllar boyunca Bitcoin’i gözden düşürdükten sonra, JPMorgan’ın İcra Kurulu Başkanı yakın zamanda varlık lehine açıklamalarda bulundu.

Banka, kripto para birimlerinin son çökme ve devam eden salgın nedeniyle hayatta kalmasının ardından “varlık sınıfı olarak uzun ömürlü” olduğunu açıkladı.

JPMorgan’ın Bitcoin görüşü yatırımcıları teşvik edecek ve büyük olasılıkla yenilerini çekecektir. Topluluk için ise Bitcoin’i durdurmanın mümkün olmadığını keşfetmiş olan başka bir kurumun daha saflarına katılması olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner