Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Fırsatı İçin Zaman Tükeniyor: Yüzde 4.000’lik Ralli Kapıda!

Bitcoin (BTC) Fırsatı İçin Zaman Tükeniyor: Yüzde 4.000’lik Ralli Kapıda!

ABONE OL:google-news

Bitcoin, son haftalarda 10.500 doları aşma girişimlerinde başarısız oldu, ancak analistler, kripto para biriminin önümüzdeki aylarda yeni bir boğa koşusuna devam edeceğini söylüyor.

Bitcoin Grafikleri Başka Bir Boğa Koşusunu Çağırıyor

Tanınmış bir kripto para trader’ı, 13 Haziran’da aşağıdaki grafiği paylaştı ve Bitcoin’in iki haftalık göreceli güç endeksinin (RSI), ralli oluşturduğunu söyledi. Ayrıca analist, en son görülen bu oluşumda Bitcoin fiyatının 500 dolardan 20.000 dolara çıkaran %4000’lik bir artış yaşandığını vurguladı.

RSI patlaması, analistlerin bir makro yükseliş trendinin başlangıcının ufukta olduğuna inanmasına sebep olan tek eğilim değil. Teknik analist Eric aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafikte, BTC’nin makro fiyat hareketi ve iki temel trend indikatörü gösteriliyor: Chaikin Para Akışı (CMF) ve Stochastic RSI (Stoch RSI).

Analist, her iki indikatörün de, daha önce açıklandığı gibi, Bitcoin’i 20.000 dolara ulaştıran 2016-2017 boğa koşusunun başlangıcında olduğu gibi göründüğünü belirtti. Analiste göre bu işaretler “Bitcoin’i 10 bin doların altında satın alma zamanının sınırlı olduğunu” gösteriyor.

Bitcoin Satın Alma Baskısı

Başka bir Bitcoin boğa koşusunun başlaması beklentisi, altta yatan piyasa eğilimleri ile desteklenebilir. Veriler, CME’nin Bitcoin vadeli işlem piyasasında son zamanlarda üstel bir büyüme olduğunu gösteriyor. CME’nin Bitcoin piyasasındaki değer miktarının sadece 2020’de %310 arttığı gözlemlendi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNewsbtc
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar