Yükleniyor...

Bu İddia Kripto Para Topluluğunu Korkuttu!

Bitcoin düşmanı ünlü ekonomist, IMF'in  Türkiye Şefi Başkanı Nouriel Roubini; kripto paraların sıfır güvenlik sunduğunu iddia ederek Twitter'da kripto para birimi ile ilgili suçlamalar yaptı.

crypto

Bitcoin düşmanı ünlü ekonomist, IMF’in  Türkiye Şefi Başkanı Nouriel Roubini; kripto paraların sıfır güvenlik sunduğunu iddia ederek Twitter’da kripto para birimi ile ilgili suçlamalar yaptı.

Roubini; günlük bazda ‘milyarlarca dolar’ın, kripto dolandırıcıları ve hırsızları tarafından çalındığına inanıyor. Bu dünyada hiçbir güvenlik olmadığını belirten Roubini, kredi kartında bunu yaşasa %100 geri ödeme alabileceğinin garantisini veriyor.

Parayı Hırsızlara Kaptırmak

Roubini, kimlik avı saldırısı nedeniyle tüm portföyünü kaybeden girişimci ve podcast sunucusu Eric Savics tarafından yayınlanan viral bir videoya yanıt olarak bir tweet attı.

Savics, KeepKey donanım cüzdanı için sahte bir Google Chrome’u indirmişti. Mayıs ayında da Ledger kullanıcılarını hedefleyen benzer bir aldatmaca yaşandığı bilinmekteydi.

Yedi yıl boyunca 113.000 doların üzerinde BTC toplamayı başaran Savics, tohum şifresini girdikten sonra dakikalar içinde her şeyi kaybetti.

Bitcoin ödemeleri geri döndürülemez olduğundan, Savics’in depolanması büyük olasılıkla sonsuza dek kaybedildi. Bu yüzden Roubini kredi kartı kullanmayı tercih ettiğini belirtiyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Savics’e alıcı adresini kara listeye alma sözü vererek yardımcı olacağını bildirdi.

Bu İddia Büyük Bir Abartı

Kripto para birimi endüstrisi gerçekten de dolandırıcılıklarla dolup taşırken, Roubini’nin iddiası elbette büyük bir abartı.

Yayınlanan yeni bir rapora göre, 2020’de (şimdiye kadar) dolandırıcılara 1.4 milyar dolardan fazla kripto para deyim yerindeyse kaptırıldı. Bununla birlikte, toplam yağmalarının 4,5 milyar dolara ulaştığı 2019 yılından sonra, bu yıl da kripto para suçluları için en üretken yıl olma yolunda ilerliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner