Anasayfa Uzman Haberleri Eren Caner'den Kritik Tahmin: "Bitcoin (BTC) Umarım Bu Seviyeye Düşmez!"

Eren Caner’den Kritik Tahmin: “Bitcoin (BTC) Umarım Bu Seviyeye Düşmez!”

ABONE OL:google-news

Ünlü kripto para trader’ı ve youtuber Eren Caner, youtube videolarına kaldığı yerden devam ediyor. Dün yayınladığı videosunda Caner, Icrypex Kantitatif Analisti Ozan Kara ile birlikte Bitcoin’in düşüş nedenleri ve olası senaryoları masaya yatırdı.

Videosuna Bitcoin düşüşünün nedenleri ile başlayan trader, ardından sözü Ozan Kara’ya bıraktı. Analist Kara ise şu açıklamalarda bulundu:

“Teknik tarafta yükselen trend aşağı kırıldı ancak bunun asıl nedeni ABD borsalarının çok negatif bir şekilde geriye gelmesi. En son 12 Mart’ta bu durum yaşanmıştı, ABD borsaları çok geriye gelince Bitcoin de tarihi düşüşünü yaşamıştı. Şu an yine ona benzer bir süreç var. S&P 500 de en önemli düşüşlerinden birini yaşarken, Bitcoin de bu durumdan etkilendi.

Bu sebeple Bitcoin 12 Mart’ta başlayan korelasyondan pozitif bir şekilde ayrışarak borsaları geride bırakmıştı fakat şu an korelasyonun önemli bir boyuta geldiğini görüyoruz; bu sebeple ABD borsalarını ve özellikle S&P 500’ü iyi takip etmek gerektiğini düşünüyorum. 

Her ne kadar ABD borsalarıyla birlikte düşmesi kötü bir şey olsa da, varlığın finans piyasasına girdiğini ve entegre olduğunu görüyoruz aslında. Bu, kurumsalların Bitcoin’i fonlarında tuttuğunu gösteren göstergeler. Uzun vadede bu iyiye işaret.”

Eren Caner: Bitcoin Artık Bir Finans Enstrümanı

Kripto para analisti Ozan Kara, dirençlerin birbirine çok yakın olduğunu söyleyerek bu durumun etkilerinden bahsetti.

Trader Eren Caner ise şu açıklamada bulunarak çarpıcı öngörüsünü dile getirdi:

Benim gördüğüm en güçlü destek bölgesi 7750- 7500 Dolar bölgesi. Umarım dönmeyiz oraya.

Ozan Kara da bu görüşe katıldığını belirterek; kendisinin de tahmininin 7300 dolar seviyelerine kadar geri çekilme gçrülebileceği olduğunu belirtti. Analist ayrıca arada 8600 dolarlık önemli bir destek bölgesi olduğunu ve olası senaryoda da 7300 dolar seviyelerine kadar geri çekilme beklediğini belirtti.

Ünlü trader Eren Caner ve kripto para analisti Ozan Kara, yatırımcıların analizleri günlük olarak takip etmelerinin daha sağlıklı olacağını da sözlerine ekledi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar