Yükleniyor...

Crypto Kemal’den Kripto Para Gündemine Dair Çarpıcı Açıklamalar

Mevcut kripto para gündemi, analistleri ve yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor.

kemal 2

Mevcut kripto para gündemi, analistleri ve yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor. Trader’lar özellikle Bitcoin bazında artık daha önemli hareketler görmek istiyor. Yerli kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden, ünlü analist ve Ninja Traders’ın kurucusu Crypto Kemal de; bu konuya değinerek Twitter’da altcoin ve Bitcoin’e ilişkin gündemi değerlendirdi.

Crypto Kemal bugün attığı tweet dizisinde, yaptığı analizden hareketle ‘shitcoin’lerin mevcut durumunu değerlendirdi:

“Markette son 15 gündür sadece shitcoinler yükseliyor, markete yeni para girişi yok, majör coinlerde oynama yok. Shitcoinlerin indexini bu parite ile takip ediyorum, trend kırılımı teyitli gerçekleşir ise stoplu short denemesi yapılabilir.”

“Altcoin’lerde Çok Açılmayın”

Önde gelen analist, gerçek bir boğa koşusu yaşanması için gereken faktörleri değerlendirerek, şu şekilde ifade etti:

“Gerçek bir boğayı konuşabilmek için marketcap’in (piyasa değeri) 310 milyar dolar üzerinde kapanış yapması yani o seviyeye gelebilmesi için de demirbaş altcoinlerin hacimli yükseliş göstermesi gerekiyor. Marketteki hacim düşüşü satış baskısı getiriyor, altcoinler’de çok açılmamanızı öneririm.”

Trader’lar İçin Sıkıcı Bir Dönemdeyiz

Analist Crypto Kemal son olarak, Bitcoin’in durumunu değerlendirerek pozitif bir emare görmediğini şu sözlerle belirtti:

“Huysuz Bitcoin Bey’e gelecek olursak öngörülebilir bir fiyat hareketi yok, üstteki yeşil 9300 bölgesinde iyi tutundu; aşağı kırılımı bir alt destek bölgesi 8600 bandına doğru bakıyor. 9800 bölgesindeki direnç kırılmadıkça pozitif bir emare yok. Trader’lar için sıkıcı bir dönemdeyiz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner