Yükleniyor...

BiLira Kurucusu: Türkiye Hükümeti Yakında Blockchain Düzenlemelerini Açıklayacak

Türk Lirası'na sabitlenen ilk stabil koin olan BiLira'nın (TRYB) kurucu ortağı, Türkiye'nin gelecek bir yıl içerisinde blockchain için yeni düzenleyici maddeler ilan edeceğini öngörüyor.

bilira

Türk Lirası’na sabitlenen ilk stabil koin olan BiLira’nın (TRYB) kurucu ortağı, Türkiye’nin gelecek bir yıl içerisinde blockchain için yeni düzenleyici maddeler ilan edeceğini öngörüyor.

BiLira’nın COO’su ve kurucu ortağı Vidal Arditi yaptığı açıklamada, yapılacak olan yeni düzenlemeler ile blockchain yatırımcılarının ve geliştiricilerinin desteklenmesinin amaçlandığını söyledi.

Arditi ayrıca, Türkiye hükümetinin ülkede yer alacak blockchain projeleri için büyük yatırımlar yaptığını vurgulayarak; son zamanlarda kurulan blockchain dernekleri, blockchain öğrenci kulüpleri, blockchain geliştiricileri gibi birçok alanda faaliyet gösteren kişi ve derneklere destekler verildiğini belirtti.

“Eminim Türkiye’de bir yıl sonra kripto alanında çok daha fazla proje göreceğiz.”

Arditi, Türkiye’nin şu anda blok zincir konusunda bir kırılma noktasında olduğunu ve merkez bankasının da kripto varlıklara ve dağıtılmış defter teknolojisine ilgisinin büyük olduğunu söyledi.

BiLira’nın da benzer şekilde Türkiye’nin en iyi devlet kurumları tarafından açıkça desteklendiğini belirten Arditi, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) yetkilileri ile yakın görüşmeler içerisinde olduklarını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner