Yükleniyor...

Balinalar Bitcoin’lerini (BTC) Nakite Çeviriyor

Büyük kripto para işlemlerini takip eden ve bu işlemleri Twitter üzerinden paylaşan Whale Alert, kripto para balinalarının büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) taşıdığını, varlıklarını borsalardan anonim cüzdanalara ve soğuk depolama kasası olarak bilinen Xapo'ya çektiklerini bildirdi.

balinalar bitcoin lerini btc nakite ceviriyor

Büyük kripto para işlemlerini takip eden ve bu işlemleri Twitter üzerinden paylaşan Whale Alert, kripto para balinalarının büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) taşıdığını, varlıklarını borsalardan anonim cüzdanalara ve soğuk depolama kasası olarak bilinen Xapo’ya çektiklerini bildirdi.

Whale Alert, son 13 saat içerisinde yapılan beş büyük Bitcoin transferi tespit etti. Yaklaşık 90 milyon değerinde 5.800 BTC, Bitstamp, OKEX ve Xapo cüzdanından bilinmeyen kripto para adreslerine aktarıldı.

balinalar bitcoin lerini btc nakite ceviriyor

Bitcoin, 10.000 dolarlık destek hattının üzerinde kalmaya çalışırken, bazı kullanıcılar uzun vadeli yatırım için BTC’lerini Xapo cüzdanına taşıyor ancak, kripto para piyasasında yer alan birçok büyük oyuncu ise BTC’lerini nakde çevirmek için hazırlıklar yapıyor.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin yazım itibari ile 10.147 dolar seviyesinden işlem görüyor. Lider kripto para bugünün erken saatlerinde 9.925 dolarlık bölgeye düşerek, piyasaları tedirgin etmişti.

Kripto para piyasanın büyük oyuncularının varlıklarını elden çıkarması, Bitcoin’in potansiyel yükseliş trendini derinden etkileyecektir. Satıcılar ve alıcılar arasında devam eden mevcut savaşta, kripto para balinalarından böyle bir hamle gelmesi durumunda, alıcılar zor duruma düşecektir.

Xapo Nedir?

Xapo CEO’su ve girişimci Wences Casares tarafından 2013 yılında kurulun Xapo, Bitcoin için güvenli ve kolay erişebilir cüzdan görevi görüyor.

Casares ilk olarak 2011 yılında Bitcoin aldığında, elindeki BTC’leri uzun süreli saklamak için bir depolama aracı bulamamış ve sadece kendi kullanımı için bir kasa inşa etmiş. Daha sonra arkadaşlarından ve finans kurumlarından gelen saklama teklifleri üzerine, projesini büyütüp bugünkü haline getirmiş.

Xapo Cüzdan, bir mobil uygulama aracılığı ile çevrimiçi olarak çalışır. Xapo’da para transfer özelliği ve standart banka kartı gibi işlem görecek banka kartı desteği bulunmakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner