Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Transfer Hacmi Bitcoin’i (BTC) Geçti

Kripto veri sağlayıcısı CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum'un (ETH) dolar bazınca transfer hacmi Bitcoin'i (BTC) geçti.

otomatik taslak 3

Kripto veri sağlayıcısı CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum’un (ETH) dolar bazınca transfer hacmi Bitcoin’i (BTC) geçti.

6 Eylül’de ağ üzerinden gönderilen ETH işlemlerinin dolar değeri 3.15 milyar dolar seviyesine ulaşmışken, lider kripto para Bitcoin’in hacmi ise 2.94 milyar dolar seviyesinde kaldı. Tether (USDT) ise 2.92 milyar dolar ticaret hacmi ile Bitcoin’e oldukça yaklaşmış durumda.

Ethereum’un ticaret hacminin Bitcoin’i geçmesi ile birlikte gündeme tekrardan Blockchain Center’da görevli Holger Rohm tarafından oluşturulan Flippening Endeksi geldi. Flippening endeksine göre, Ethereum’un lider kripto para Bitcoin’i piyasa değeri bakımından da geçerek lider konuma gelme olasılığı belirtiliyor.

Hali hazırda, İşlem hacmi, işlem sayısı, işlem ücretleri, Google arama ilgisi gibi metrikler incelendiğinde Ethereum, Bitcoin’i geçmiş durumda. Piyasa değeri bakımından baktığımızda ise aradaki fark oldukça büyük. Bitcoin’in yaklaşık 188 milyar dolarlık piyasa değerine göre, Ethereum’un piyasa değeri ise yaklaşık 39 milyar dolar civarında yer alıyor.

Birçok kullanıcı Ethereum’un Bitcoin’i geçme potansiyeli oldukça yüksek görüyor. Bunun temel sebebi ise Ethereum tarafından kullanılan teknoloji olarak gösteriliyor. Akıllı sözleşmeler teknolojisi olarak bilinen Ethereum’un altyapısı kullanılarak birçok proje geliştirebiliyor. Bu sebepten dolayı Ethereum ve türevlerinin kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Kripto para topluluğu tarafından uzun süredir merakla beklenen Ethereum 2.0 güncellemesinin gelmesi ile birlikte, piyasalarda dengeler değişebilir. Bildiğimiz üzere Ethereum’un kısa zaman içerisinde çıkacak olan 2.0 “Senerity” güncellemesi ile Ethereum, Dünya’nın en büyük ikinci blockchain protokolü PoW’dan bir Pos konsensüs mekanizmasına geçiş yapacak ve bu sayede ölçeklenebilirlik, güvenlik ve hız anlamında ciddi artışlar meydana gelecektir.

Yazım itibari ile Bitcoin (BTC), 10.172 dolar seviyesinden işlem görüyorken, Ethereum (ETH) ise 347 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner